Jak dbać o tatuaż?

Zrobienie tatuażu to krok, na który decyduje się coraz więcej osób. Jego popularność wynika z mody, preferowanego stylu, dostępności zakładów świadczących takie usługi, a także środowiska, w którym się obracamy.

Kiedy już wybierzemy satysfakcjonujący wzór i przetrwamy bolesny czasem proces tatuowania, powinniśmy odpowiednio zadbać o naszą „dziarę”, aby poświęcony czas, pieniądze i trud nie poszły na marne.

Jak dbać o świeży tatuaż?

Naszą „dziarę” powinniśmy otoczyć szczególną troską zwłaszcza zaraz po wykonaniu tatuażu. W tym czasie należy stosować się do poniższych zasad:

Pozbądź się folii – folia ochronna, która została założona po zabiegu powinna zostać na naszym ciele do końca dnia i przez noc. Jest to bariera, która chroni nas przed bakteriami i zakażeniem. Nie ma jednak sensu nosić jej dłużej, ponieważ skóra musi oddychać – jest to niezbędne w procesie gojenia się ran. Pozostawienie folii na dłużej wygląda nieestetycznie, ponieważ gromadzi się pod nią pot, który w połączeniu z nałożoną przez tatuatora maścią tworzy dziwną substancję. Wyjątek stanowią sytuacje kiedy np. wychodzimy na zewnątrz ze świeżo zrobionym tatuażem, wtedy aby uniknąć kontaktu z ubraniem lub ataku bakterii z innego źródła warto ponownie użyć folii.

Przemywaj tatuaż – po ściągnięciu folii należy sięgnąć po ciepłą wodę i mydło antybakteryjne. Tatuaż powinien być myty dłonią w delikatny sposób. Ostrożni musimy być także w trakcie jego wycierania. W tym celu najlepiej jedynie lekko poklepać ranę miękkim materiałem, tarcie ręcznikiem może mieć opłakane skutki. Idealnym rozwiązaniem jest pozostawienie jej, aż sama wyschnie. Przemywania rany powinniśmy dokonywać kilka razy dziennie.

Nałóż maść – najlepiej tę, którą polecił tatuator. Musimy pamiętać, że jej warstwa nie może być zbyt gruba, powinna umożliwić skórze oddychanie. Aplikując kolejną warstwę maści upewnijmy się, że poprzednia całkowicie wsiąkła w naszą skórę.

jak_dbac_o_tatuaz

Nie dotykaj – powstrzymujmy się od dotykania, nie pozwólmy także, aby inni mieli styczność z naszym tatuażem. Na dłoniach znajdują się miliony bakterii i zarazków, które mogą okazać się groźne dla naszej rany. Jeśli koniecznie musimy dotknąć miejsca, w którym goi się tatuaż zróbmy to osobiście i po uprzednim umyciu rąk.

Na kolejnej stronie dowiesz się czego jeszcze starać się nie robić, aby tatuaż był zawsze zadbany:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x