Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Jak dobrać krawat? - epytania.pl Jak dobrać krawat? - epytania.pl

Jak dobrać krawat?

Moda męska szybko się zmienia, jednak jej stałym i niezmiennym elementem jest krawat. Dodatek ten stanowi wisienkę na torcie wśród stylizacji dedykowanych panom. Ilość modeli, wzorów i kolorów, które dostępne są w sklepach sprawia, że jego dobór nie jest łatwym zadaniem.

Do czego dobierać krawat?

Przyjęło się, aby krawat dopasowywać do koszuli i sporo w tym racji, nie możemy jednak zapomnieć o innych elementach garderoby, które również muszą z nim współgrać. Kupując krawat musimy go dobrać do koszuli, garnituru, poszewki, ale także uwzględnić charakter wydarzenia, na który się w nim wybieramy.

Kompletując taki zestaw mamy spore pole do manewru. Połączenia mocno kontrastowe – jasna koszula i ciemny krawat, lub koszula bez faktury i wzorzysty krawat nadal się sprawdzają, jednak obecna moda daje dużą swobodę. Możemy zatem śmiało miksować wzory i kolory, jednak aby to robić ze smakiem i adekwatnie do charakteru spotkania czy uroczystości warto zapoznać się z poniższymi poradami:

Materiał

Na najwyższej rangi spotkania formalne powinniśmy wybrać krawat z jedwabiu, kolejne w hierarchii są te wykonane z wełny, bawełny i lnu. Na wydarzenia nieoficjalne możemy włożyć tkany krawat tzw. knit.

Kolor

Dobierając krawat do stroju powinniśmy pamiętać, aby zawsze był on ciemniejszy od koloru koszuli. Równie ważny jest kontrast. Wybierając wzorzysty krawat jego kolor dominujący powinien kontrastować z kolorem koszuli. Ostatnią wskazówką, która pomoże nam w zakresie doboru krawata w odpowiednim kolorze jest zasada, która mówi, że najmniejszy z elementów wzoru krawata powinien być w kolorze koszuli lub bezpośrednio do niego nawiązywać.

jak_dobrac_krawat

Motyw

Jeśli zależy nam na zestawie, który łączy koszulę z krawatem, na których występuje podobny wzór, musimy pamiętać, aby motywy te się wyraźnie różniły, przez co unikniemy wtapiania się krawata w koszulę.

Zasada jest prosta, jeśli np. na koszuli mamy drobną kratkę, na krawacie powinna być ona większa i odwrotnie. Innymi słowy, jeśli wzór koszuli i krawata jest podobny to oba wzory powinny się różnić wielkością – jeden musi być mniejszy, a drugi większy.

W przypadku zestawienia, gdzie motywy na koszuli i krawacie są różne np. krawat w kropki, a koszula w paski, obowiązuje zasada, że powinny one być podobnej wielkości.

Wiązanie

Kiedy już zakupimy idealny krawat musimy także pamiętać, aby odpowiednio go wyeksponować. Do koszul z małymi kołnierzykami należy wiązać krawat w cienki węzeł, natomiast rozłożyste kołnierze będą doskonale współgrać z grubym węzłem.

Warto mieć swój styl i wyrażać go za pomocą stroju. Krawat to element męskiej garderoby, który daje szerokie pole do popisu w tym zakresie. Może odzwierciedlać nasz charakter, a nawet nastrój. Należy jednak pamiętać, że są sytuacje, w których ekstrawagancję należy odłożyć na bok i postawić na sprawdzone i standardowe połączenia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x