Jak zrobić selfie?

Selfieto nie tylko popularna metoda robienia zdjęć, ale także definiujący młode pokolenie element popkultury. Skupmy się jednak na fotografii… Wykonane metodą selfie zdjęcia mają charakter autoportretu, który wykonywany jest za pomocą trzymanego w ręku lub na kijku telefonu, aparatu cyfrowego lub kamery.

Aby nasze selfie zachwycało wcale nie musimy posługiwać się profesjonalnym sprzętem, wystarczy znajomość poniższych wskazówek, które z pewnością poprawią jakość wykonywanych przez nas fotografii.

Dobre selfie

Światło – źródło światła powinno znajdować się przed Tobą, najlepiej na wysokości oczu lub wyżej. Zadbaj również o to, aby było ono rozproszone – ostre światło działa niekorzystnie i wyostrza rysy. Generalna zasada mówi, że tło powinno być ciemniejsze od twarzy.

Robiąc selfie wieczorem lub w nocy skorzystaj z domowego oświetlenia, unikaj lampy błyskowej – za jej pomocą na pewno nie uzyskasz satysfakcjonujących efektów!

Lustro – robione z jego pomocą selfie są bardzo popularne. Jeśli koniecznie musisz zrobić zdjęcie w lustrze zadbaj o to, aby było ono czyste. W innej sytuacji nawet najładniejsza twarz nie uratuje tej fotografii!

Tło – robiąc selfie zadbaj o ciekawe i czyste otoczenie. Odwiedzając interesujące miejsce postaraj się, aby jego elementy były na fotografii. Jeśli jako tło musi wystarczyć Ci pokój pamiętaj, aby przed fotografowaniem go posprzątać i usunąć „kompromitujące elementy wystroju”.

Zwróć uwagę także na „mistrzów drugiego planu”, zwłaszcza kiedy robisz selfie w miejscu publicznym nie mając wpływu na tło. Wtedy najlepiej trzymaj telefon bliżej, zapełniając swoją twarzą lub sylwetką większość kadru.

Zanim „cykniesz” selfie zaplanuj jak i gdzie się ustawić, aby zawierało ono wszystkie interesujące Cię elementy.

jak_zrobic_idealne_selfie

Twarz – pozując do selfie wykorzystaj swoje mocne strony – ustaw się do zdjęcia korzystniejszym profilem, pochwal śnieżnobiałym uśmiechem lub podkreśl pełne usta.

Jak zrobić ładne selfie?

Sprawdzone sposoby na udane selfie to także lekkie uniesienie podbródka, przez co wyszczuplisz linię żuchwy i wydłużysz szyję. Możesz także obrócić głowę w stronę korzystniejszego profilu i lekko ją przekrzywić – w ten sposób pozbędziesz się drugiej brody, a Twoje oczy nabiorą blasku.

Pamiętaj także, aby zawsze gdy pojawi się dylemat: dzióbek czy uśmiech, wybierać to drugie. Zalotne spojrzenie w towarzystwie szczerego uśmiechu, sprawi że pod Twoim zdjęciem pojawi się mnóstwo lajków!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x