Jaki wybrać eyeliner?

Kosmetyk, który zrobił prawdziwą furorę w latach 60 i 70 ostatnimi laty wrócił do łask i stał się prawdziwym hitem wśród kobiet w każdym wieku i w każdym zawodzie. Jest niezawodny, idealnie nadający się na wszystkie okazje, zarówno do pracy biurowej, na dyskotekę, imprezę, randkę, spotkania biznesowe jak i towarzyskie. Same plusy! Każda kobieta, która pragnie podkreślić piękno swojego spojrzenia i nadać mu głębi koloru powinna go mieć w swojej kosmetyczce.

Eyeliner

Jeszcze 40 lat temu kobiety korzystały z zupełnie innego rodzaju eyelinerów niż obecnie. Były to kosmetyki ciężkie, zawsze czarne i trudno zmywalne, a „jaskółka” nad okiem była nie tylko bardzo modna i pożądana, ale niezwykle urocza i seksowna. Przez jakiś czas moda zapomniała o tym kosmetyku, jego ponowne narodziny mogliśmy zaobserwować nie tak dawno. Obecnie mamy na rynku dostępne we wszystkich drogeriach całe multum eyelinerów: w żelu, w formie pisaka, w formie kałamarza i najczęściej kupowany ten w pędzelku. Oczywiście w różnych kolorach, gdyż nie każda kobieta może pozwolić sobie na korzystanie z tradycyjnego czarnego.

Jaki eyeliner

Dla kobiet o wąskich i głęboko osadzonych oczach sugeruje się korzystać z eyelinerów zbliżonych do koloru oczu, bądź w ciepłych i perłowych odcieniach. Istnieją eyelinery brokatowe, białe, perłowe, matowe, a nawet intensywnie pomarańczowe, czy zielone dla szalonych nastolatek i nie tylko. Tylko od kobiety zależy, na który kosmetyk się skusi. Najlepiej w tym wypadku udać się do kosmetyczki i spytać o poradę w wyborze odpowiedniego eyelinera, a także koloru, który odpowiadałby naszej urodzie.

jaki-wybrac-eyeliner

Najłatwiejszym z nich jest eyeliner w formie pisaka, z zatyczką, który nie zabiera dużo czasu. Trzeba przyznać, że zrobienie kreski idealnej na powiece wymaga ogromnej cierpliwości i czasem wielu godzin ćwiczeń. Oczywiście trening czyni mistrza, jednak dla początkujących pań proponuje się skorzystać z pisaka. Zrobienie nim kreski jest dużo łatwiejsze  i szybsze, poza tym pozwala na poprawienie jej i uzupełnienie luk. Pisak szybko schnie na skórze i pozwala cieszyć się piękną kreską przez wiele godzin. Najczęściej spotykany jest wspomniany wyżej eyeliner w pędzelku, zwykle czarny lub granatowy. Pozwala zrobić cienką, delikatną kreseczkę, którą w razie potrzeby można poprawić i wzmocnić. Schnie dłużej na powiece i nie jest polecany dla pań, które zwykle wolą mieć grube kreski na „jaskółkę”. Do eyelinera w żelu potrzebujemy pędzelka skośnego. Taki kosmetyk w żelowym wydaniu może powodować, że zacznie się kruszyć w kącikach powiek. Nie jest tak odporny na ruchliwość oka jak pozostałe kosmetyki, jest jednak dużo bardziej wydajny. Najbardziej wydajny ze wszystkich jest eyeliner w kałamarzu, który dodatkowo wyjątkowo długo utrzymuje się na powiece bez kruszenia, w miarę szybko zasycha i pozwala na dowolne manipulowanie pędzlem w celu zrobienia kreski w preferowanym kształcie.

Jeśli pragniesz uzyskać piękne i głębokie spojrzenie skorzystaj z wyboru dostępnych eyelinerów i poćwicz chwilę w drogerii lub w domowym zaciszu. Z pewnością znajdziesz swój ulubiony typ w idealnie pasującym do twojej urody kolorze.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x