Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Jaki wybrać pierwszy samochód? - epytania.pl Jaki wybrać pierwszy samochód? - epytania.pl

Jaki wybrać pierwszy samochód?

Młodzi kierowcy, którzy marzą o własnych czterech kółkach najczęściej ulegają presji i wpływom współczesnej mody. Nawet, jeśli początkowo nie stać ich na kupno dobrej jakości samochodu chcą wybierać szybkie i wygodne auta. Na jaki samochód się skusić, gdy jesteśmy tuż po zdaniu egzaminu na prawo jazdy, by nie zaszkodzić sobie tym samym dbając o bezpieczeństwo własne i pozostałych uczestników ruchu?

Jaki pierwszy samochód

Najważniejsze, by nie kupować na samym początku naszej przygody z motoryzacją zbyt drogich i skomplikowanych, a nade wszystko szybkich samochodów. Kobiety zwykle wybierają delikatniejsze i mniejsze modele, mężczyźni wolą większe i szybsze samochody. W zasadzie zdany egzamin na kursie prawa jazdy o niczym nie świadczy i nie robi z nas automatycznych kierowców. Odpowiedzialny człowiek wie, że aby stać się świetnym kierowcą potrzeba czasu, doświadczenia i czasem wielu lat spędzonych za kółkiem. Świeżo wyrobione prawo jazdy w portfelu nie uczyni z nas kierowców, ale dopiero otwiera nam drogę na bycie uczestnikiem ruchu drogowego.

Wielokrotnie jesteśmy świadkami informacji i wydarzeń, gdzie na drogach giną młodzi kierowcy, którzy pod wpływem impulsu odważyli się na szybką i brawurową jazdę, a co gorsza – po wpływem alkoholu. Szacuje się, że na drogach śmierć poniosło więcej osób niż we wszystkich konfliktach zbrojnych XX wieku na świecie.

Jazda samochodem jest nie tylko przyjemna, wygodna i pozwala na szybkie przemieszczanie się w terenie, ale bywa śmiertelnie niebezpieczna, naraża nas i pozostałych uczestników ruchu na ogromne i bolesne konsekwencje. Zawsze miejmy to na uwadze, gdy tylko siadamy za kierownicą.

jaki-pierwszy-samochod-wybrac

Samochód dla młodego kierowcy

Dla początkującego kierowcy, który decyduje się na zakup pierwszego w życiu samochodu proponuje się zakup taniego używanego samochodu, który jest wydajny, łatwy w obsłudze i wygodny w użytkowaniu. Warto mieć również na uwadze, że sam zakup samochodu to dopiero początek. Jego utrzymanie, konserwacja i dbanie na przykład w czasie obowiązkowego przeglądu wymaga nie raz ogromnego nakładu finansowego. Dlatego tak ważny jest zakup samochodu dobrej marki, ale niezbyt drogiego w utrzymaniu. Im droższy samochód, tym droższe do niego części, które w razie awarii konieczne są do wymienienia.

Jeśli stać nas na drogi, renomowanej marki samochód pierwszej klasy, musimy mieć również środki na utrzymanie takiego sprzętu. Jednym z wielu najchętniej kupowanych samochodów w Polsce przez świeżo upieczonych kierowców jest:

  • Ford Focus 1.6
  • Volkswagen Polo
  • Alfa Romeo
  • Fiat Panda
  • Fiat Punto
  • Fiat Siena
  • popularny niegdyś malutki Cinquecento czy Daewoo Tico
  • Renault Megane Coupe
  • Opel Corsa

Z roku na rok przybywa nowych modeli znanych już marek. Samochody zmieniają się pod względem wyposażenia czy awaryjności, a za tym idzie cena. Prosimy o Wasze typy – jaki samochód kupiliście jako pierwszy 🙂

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x