Jaki wybrać rower górski?

Planując zakup roweru górskiego musimy przygotować się na spory wydatek, jeśli chcemy mieć w posiadaniu dobrej jakości porządny sprzęt, który zapewni nam nie tylko świetną rozrywkę w czasie wyprawy rowerowej, ale będzie stanowić dla nas zabezpieczenie przed ewentualnym upadkiem.

Wybór z pewnością nie będzie łatwy, dlatego poniżej podajemy kilka wskazówek jak najlepiej dobrać rower górski do swoich potrzeb i do swoich możliwości.

Jaki rower kupić

Rowery górskie wciąż są jednymi z najpopularniejszych rowerów w Polsce. Aczkolwiek obecnie są coraz częściej wypierane przez modne od dłuższego czasu rowery miejskie z koszykiem.

jaki-rower-gorski-wybrac

Niegdyś każde dziecko otrzymywało obowiązkowo w prezencie z okazji I komunii świętej rower górski od rodziców lub chrzestnych. Dziś już wiemy, że rowery górskie wprawdzie nadają się do jazdy po miejskich drogach, jednak są stworzone głównie do wycieczek i wypraw górskich po stromych, mocno urozmaiconych i czasem też niebezpiecznych stokach i pagórkach. Tego typu rower nie pasuje i nie nadaje się na dłuższą metę do miejskich dróg i jazdy po chodniku. Dlatego też decydując się na zakup roweru górskiego musimy być pewni do czego go wykorzystamy i w jakie miejsca zabierzemy.

Obecnie rowery są niemal wszędzie dostępne, wiele z supermarketów posiada w swojej ofercie w sezonie wiosennym wyprzedaż rowerów górskich i miejskich za mniejszą kwotę aniżeli w profesjonalnym sklepie rowerowym. Łatwo w ten sposób można się nabrać kupując rower nieznanego pochodzenia i nieznanej firmy. Dlatego najlepiej jest udać się do dobrego sprzedawcy i w sklepie rowerowym wśród profesjonalnej, fachowej obsługi dowiedzieć się paru rzeczy na temat modeli, które są dostępne. Nie zwracajmy uwagi na kolor i ogólny wygląd pojazdu, ale na zabezpieczenia, podstawowe jak i dodatkowe funkcje, stan hamulców, przerzutki oraz możliwość samodzielnej naprawy w razie awarii. Jest to o tyle ważne, gdyż rowery górskie zwykle zabieramy ze sobą w podróż i w momencie usterki musimy umieć sobie poradzić bez dostępu do serwisu.

Dobrej jakości pewny rower górski, który nas nie zawiedzie posiada metalowe elementy w tym pedały, odpowiednie łatwe w użytkowaniu przerzutki, metalowe hamulce, a także dźwignie hamulców zawsze dostępne na kierownicy w przeciwieństwie do dużej ilości rowerów miejskich, stalowe siodło oraz możliwość samodzielnego ustawiania wysokości, a także grube, masywne koła rowerowe. Za sprzęt, który nas nie zawiedzie i zapewni bezpieczeństwo i wygodę w czasie jazdy zapłacimy od 2000 do nawet 4000 złotych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x