Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Jakich haseł nie używać? - epytania.pl Jakich haseł nie używać? - epytania.pl

Jakich haseł nie używać?

Przynależność do portalu, strony, grupy czy forum w wirtualnym świecie, oprócz korzyści niesie ze sobą także obowiązki. Jednym z nich jest wybór nazwy użytkownika i hasła, za pomocą których będziemy się logować do danego miejsca. Kwestia ta powinna być przez nas potraktowana niezwykle poważanie, gdyż jest to sposób na zabezpieczenie konta przed wyciekiem danych, czy wizytą osób niepożądanych. Odpowiednie hasło to gwarancja naszego bezpieczeństwa w sieci.

Jakie hasła są łatwe do rozgryzienia?

W trakcie wymyślania hasła często kierujemy się tym, aby było ono łatwe do zapamiętania. Posługujemy się zatem najprostszymi ciągami liczb, datą urodzenia czy innymi danymi na nasz temat. Być może w ten sposób szybko i łatwo zalogujemy się na danej stronie, ale musimy być świadomi, że równie sprawnie poradzi sobie z tym haker, który będzie się chciał włamać na nasze konto.

Jakich haseł unikać w Internecie?

Najpopularniejsze z nich to: 123456, 12345, 123456789, Password, qwerty, abc123 czy 111111. W Polsce szczególnie często występowały takie jak: polska, misiek, i matrix. Konfiguracja polegająca na dodaniu do imienia liczb lub daty urodzenia także jest dość przewidywalna. Niezbyt rozsądnym rozwiązaniem jest powielanie loginu jako hasła. Sposób ten jest często stosowany, zatem hasło będzie łatwe do złamania, zwłaszcza, że na większości portali nasz login widoczny jest dla innych użytkowników sieci.

Skomplikowane hasło możemy gdzieś zapisać i na początku posiłkować się kartką. Jeśli będziemy często z niego korzystać z czasem zapamiętamy kombinację znaków. Możemy także skorzystać z dostępnych online generatorów haseł.

Ważne jest także, abyśmy nie powielali tych samych haseł na kilku portalach, czy w różnych miejscach w Internecie. Oczywiście, jest to bardzo wygodne, jednak niesie ze sobą duże ryzyko. Jeśli ktoś odkryje nasze hasło zyska dostęp do wszystkich kont.

Kwestia bezpieczeństwa w sieci jest niezwykle ważna w dzisiejszych czasach. Ochrona danych osobowych i prywatności powinny stanowić dla nas priorytet. Warto zatem przemyśleć wybór odpowiedniego hasła i nie kierować się przede wszystkim jego prostotą czy szybkością zapamiętania.

2 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x