Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Jakiej muzyki słuchać w samochodzie? - epytania.pl Jakiej muzyki słuchać w samochodzie? - epytania.pl

Jakiej muzyki słuchać w samochodzie?

Słuchanie muzyki to jeden z elementów samochodowych przejażdżek. Czynność ta pomaga się zrelaksować, jest sposobem na rozrywkę i nudę w trakcie monotonnych tras. Zazwyczaj włączamy radio, nie zawsze jednak spełnia ono nasze oczekiwania, a liczne reklamy mogą być denerwujące. Warto skomponować własną listę piosenek. Co wybrać, aby umilić sobie czas spędzony w samochodzie? Poniższe wskazówki z pewnością będą pomocne.

Czego słuchać w samochodzie?

Wydawać by się mogło, że najlepszym rozwiązaniem będzie zebranie wszystkich ulubionych piosenek. Jednak znając ich rytm, może się zdarzyć tak, że będziemy dostosowywać jazdę do słyszanych dźwięków, przez co samochód będzie zwalniał lub dynamicznie przyspieszał. Znajomość tekstu również może działać na naszą niekorzyść, podśpiewywanie i mimowolne ruchy mogą dodatkowo osłabić naszą koncentrację. Rozpraszająco działają także utwory uruchamiające nasze wspomnienia i skojarzenia, zamiast skupić się na jeździe w trakcie ich słuchania zaczynamy „grzebać” w przeszłości.

Z drugiej strony jednak, ulubione dźwięki działają na nas relaksująco, przez co jazda może być spokojniejsza. Słuchając lubianych piosenek nie pędzimy tak szybko do celu, zależy nam, aby jak najdłużej pozostać w samochodzie, delektując się ich dźwiękiem.

Zdania specjalistów są podzielone, musimy zatem sami dokonać selekcji. Jeśli bezpieczna jazda będzie dla nas priorytetem to niezależnie od muzycznego podkładu, w całości dojedziemy do celu.

jakich_piosenek_sluchac_w_samochodzie

Muzyka klasyczna to dobry wybór?

Jazda z muzyką klasyczną w tle wbrew pierwszym skojarzeniom nie jest wskazana. Charakteryzuje się dużą ekspresją i zmianami tempa, co może przełożyć się na dynamikę naszej jazdy.

Czy heavy metal i hip-hop są wskazane w samochodzie?

Gatunki te są niezwykle dynamiczne, wyraziste i często w znaczący sposób oddziałują na nasze emocje. Naukowcy są zgodni, że tego typu muzyka może powodować niebezpieczną jazdę, charakteryzującą się zbyt dużą prędkością, agresją i nieoczekiwanymi zmianami tempa.

Czego nie słuchać w samochodzie?

Oczywiście piosenek, których nie lubimy! Mogą nas denerwować i wprowadzić w kiepski nastrój. Unikajmy ich zwłaszcza w długich korkach, które już same w sobie są dla nas irytujące czy w innych stresujących sytuacjach na drodze.

Po jaką muzykę warto sięgnąć w trakcie jazdy samochodem?

Muzyka idealna do jazdy to taka, która tempem odpowiada rytmowi bicia ludzkiego serca. Dzięki niej nasza jazda będzie zrównoważona i przewidywalna – czyli bezpieczna w środowisku drogowym. Ważne jest także, abyśmy zachowali umiar jeśli chodzi o głośność. Za duża ilość decybeli ograniczy nasze postrzeganie, zwłaszcza tego co znajduje się za nami lub po bokach. Przez głośną muzykę nie usłyszymy nadjeżdżającego motocykla lub karetki.

Co na to pasażerowie?

Wybór repertuaru na podróż powinien być uzależniony także od pasażerów, którzy będą się z nami przemieszczać. Musimy wziąć pod uwagę ich gusta, a w przypadku podróżowania z dziećmi unikać piosenek zawierających niecenzuralne lub nieodpowiednie dla nich treści.

Dobór piosenek na samochodową podróż lub przejażdżkę jest ważny, pamiętajmy jednak, że niezależnie od muzyki w tle, to nasze zachowanie i postawa na drodze odpowiadają za bezpieczeństwo.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x