Co warto zobaczyć w Kenii?

Kenia jest krajem położonym we wschodniej Afryce. Nie sposób odmówić jej piękna i egzotyki, których nie doświadczymy nigdzie indziej. Kenia nazywana jest wręcz kwintesencją Afryki, pewnie dlatego, że wjeżdżając do niej, zobaczymy wszystko to, z czym kojarzy nam się Afryka. Niesamowita gama kolorów, fauny, flory i nieskażonych cywilizacją miejsc, są właśnie tym, co do Kenii przyciąga turystów z całego świata. Przygotowaliśmy dla Was zestawienie miejsc, których nie można przegapić podczas podróży do tego pięknego kraju.

Co warto zobaczyć w Kenii?

  • Miasto Lamu – położone na południowym wschodzie Kenii starożytne miasto z dostępem do Oceanu Indyjskiego, pięknymi plażami i zabytkowymi budowlami. Jego mieszkańcy są bardzo serdecznie nastawieni do turystów, chętni do rozmów i pomocy. Dodatkową atrakcją Lamu są wszędobylskie osły, które są traktowane tam jako główny środek transportu.
  • Masai Mara – to kenijski rezerwat zajmujący obszar ponad półtora tysiąca kilometrów kwadratowych. Swoją nazwę zawdzięcza mieszkającemu tam plemieniu Masajów oraz rzece Mara. Na jego terenie żyje mnóstwo egzotycznych dla nas zwierząt, takich jak chociażby zebry, sępy, hieny, lwy, słonie czy lamparty. Można na chwilę stać się odkrywcą i fotoreporterem, przeżywając niezapomnianą przygodę w dziczy!

  • Jezioro Turkana – leży na północy kraju i nazywane jest afrykańskim morzem. Zawdzięcza to zapewne swojej wielkości, ma bowiem aż 250 kilometrów długości i 50 kilometrów szerokości! Turyści, którzy mieli szczęście widzieć je na żywo, mówią że zapiera ono dech w piersiach, a kolor wody, nieba i okolicznej flory, przyprawiają o zawrót głowy. Na jeziorze znajdują się trzy wyspy, a na jego południowym brzegu – majestatyczny wulkan. W turkusowych wodach Jeziora Turkana żyje wiele gatunków ryb oraz zwierzęta takie jak chociażby krokodyle nilowe.
  • Las Kakamega – położony jest niedaleko granicy z Ugandą i stanowi pozostałości po lesie równikowym. Poza piękną florą, zobaczyć w nim możemy kilkaset gatunków motyli oraz ptaków. Baczny obserwator może dostrzec także węża, koczkodany, uroczego lori, małe antylopy i owocożerne nietoperze. Las podobno najpiękniej prezentuje się podczas wschodu słońca. Dla turystów przygotowano specjalne kilkukilometrowe ścieżki, gwarantujące bezpieczeństwo zwiedzania.

Na kolejnej stronie dowiesz się co jeszcze warto zobaczyć w Kenii, a także co warto wiedzieć o tym kraju przed wyjazdem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
3 lat temu

Moim marzeniem jest się tam kiedyś wybrać


1
0
Would love your thoughts, please comment.x