'; } else { echo '
'; } ?>

Co warto zobaczyć w Kenii?

 • Nairobi – jest to stolica Kenii, do której warto wybrać się na zakupy. Na tamtejszym targu znajdziemy mnóstwo tradycyjnych wyrobów, które własnoręcznie robią i sprzedają mieszkańcy pobliskich wiosek. Na zmysły działa zapach przypraw oraz owoców sprzedawanych na licznych stoiskach. Spróbujemy tam także tradycyjnych wyrobów cukierniczych oraz świeżych ryb. W Nairobi warto odwiedzić również Muzeum Narodowe Kenii oraz znajdujący się na obrzeżach miasta Park Narodowy.

 • Safari – Kenia jest prawdziwą skarbnicą parków krajobrazowych oraz rezerwatów. Pod okiem przewodnika, przemierzamy je najczęściej specjalnymi jeepami, mając pewność, że zobaczymy wszystko to, co najciekawsze.
 • Masyw wulkaniczny Kenia – to prawdziwa gratka dla fanów górskich wspinaczek. Jest to drugi pod względem wysokości szczyt w Afryce, na który wspinać się należy tylko z profesjonalnym sprzętem, pod okiem doświadczonych alpinistów.
 • Jezioro Nakuru – znajduje się ono na terenie parku narodowego położonego mniej więcej w centrum kraju. Przez liczne flamingi zamieszkujące brzegi jeziora, jego pejzaż jest nie do opisania! Turyści mówią, że woda sprawia wręcz wrażenie różowej od natłoku tych pięknych ptaków. Dodatkowo spotkać tu możemy też lwy, hieny, lamparty, antylopy, gazele i jednorożce. Zaaklimatyzowały się tu także żyrafy.

 • Jezioro Wiktorii – jest to największe, tropikalne jezioro świata, zamieszkane przez wiele gatunków ryb. Dodatkową atrakcją są tu liczne flamingi i hipopotamy, które przebywają na jego brzegach.
 • Restauracja Carnivore – jeśli zgłodniejecie będąc w Nairobi, koniecznie odwiedźcie tą najbardziej znaną kenijską restaurację! Znajduje się ona pod gołym niebem i specjalizuje się w podawanym na różne sposoby, egzotycznym, grilowanym mięsie. Spróbujesz tu strusia, krokodyla czy gnu, a także kilka rodzajów lokalnych drinków.

Co warto wiedzieć jadąc do Kenii?

 • Czas lokalnylatem – plus jedna godzina do czasu polskiego, zimą – plus dwie godziny do czasu polskiego
 • Waluta to szyling kenijski, który w zależności od miejsca może mieć bardzo różny kurs (od 37 szylingów za dolara, do ponad 80 szylingów za dolara). W większości miejsc zapłacisz jednak zarówno dolarami, jak i euro. Uważaj podczas robienia zakupów, ponieważ Kenijczycy naciągają turystów na każdym kroku.
 • Słona woda – najczęściej właśnie taka płynie z kranów, a nawet znajduje się w przyhotelowych basenach.
 • Małpy – są tam tak popularne, jak u nas koty. Uważaj podczas jedzenia, ponieważ potrafią mocno walczyć o przysmaki 🙂 Jeśli zdarzy się, że któraś z nich cię zrani, od razu jedź do szpitala na przeciwtężcowy zastrzyk.
 • Język – suahili, ale w większości miejsc dogadasz się także po angielski. Przed wyjazdem, dobrze jednak nauczyć się choć kilku podstawowych słów w suahili – tubylcy popatrzą na Ciebie zupełnie inaczej!
0 0 votes
Article Rating
'; } else { echo '
'; } ?>
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
1 rok temu

Moim marzeniem jest się tam kiedyś wybrać


1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x