Jak urządzić balkon?

Balkon, chociażby najmniejszy jest dla nas namiastką luksusu i może mieć wiele funkcjonalnych zastosowań. Nie musimy go wykorzystywać w nudny sposób przechowując na nim niepotrzebne rzeczy czy susząc pranie. Może być dla nas azylem, miejscem gdzie będziemy się relaksować i miło spędzać czas. Na balkonie również możemy delektować się kontaktem z naturą, niezależnie od tego, gdzie jest on zlokalizowany. Wystarczy odrobina wyobraźni i dobrych chęci, aby balkon stał się wyjątkowym miejscem w naszym mieszkaniu.

Aranżacja balkonu

Zacznijmy od podstaw!

Podłoga na balkonie powinna mieć jasny kolor – będzie on odbijał światło, balkon optycznie wyda się większy, a kurz i zabrudzenia po deszczu będą mniej widoczne.

Od strony praktycznej na podłogę naszego balkonu najlepiej położyć płytki gresowe. Są one funkcjonalne, łatwe w czystym utrzymaniu, a wybierając odpowiedni model mogą mieć także właściwości antypoślizgowe i mrozoodporne. W sklepach spotkamy wiele wzorów tych płytek, mogą imitować drewno, kostkę brukową, a  także wiele innych wzorów spośród których na pewno znajdziemy coś dla siebie.

jak_urzadzic_balkon

Jeśli zależy nam na efektownym wyglądzie naszego balkonu możemy pokusić się o drewnianą podłogę. Będzie ona stylowa, zamortyzuje upadki, a w lecie przyjemnie się nagrzeje. Jednak ma też wiele wad. Drewno pod wpływem słońca zmienia kolor, jest trudne w utrzymaniu w czystości, nietrwałe i wymaga systematycznej konserwacji. Tego typu podłoga sprawdzi się, jeśli nasz balkon jest zadaszony i obudowany np. oknami.

Ciekawym rozwiązaniem jest wyłożenie balkonu sztuczną trawą. Ma ona formę wykładziny, którą można łatwo zwinąć, kiedy pojawią się pierwsze deszcze i mrozy. Dzięki niej poczujemy się jak w prawdziwym ogrodzie, sprawi ona także, że nasz balkon będzie wyglądał naturalnie.

Na kolejnej stronie ciąg dalszy jak urządzać balkony:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x