Jak zrobić automatyczny spis treści w Wordzie?

W programie Word w komputerze można dokonać wielu zmian w pisanym tekście. Jednym z nich jest ustawienie spisu treści w formie automatycznej.

Spis treści Word

Należy nadać w programie odpowiedni styl tytułom. W tworzonej przez siebie pracy istnieją tytuły i podtytuły, zwłaszcza w pracach naukowych. Tytułom przysługuje Nagłówek 1, a podtytułom Nagłówek 2. Pozostałe podtytuły, które mogą się czasem pojawić w danym rozdziale tekstu nadajemy Nagłówek 3. By nadać tytułowi odpowiedni styl należy go zaznaczyć i w zakładce Narzędzia główne kliknąć Nagłówek 1. Podobnie czynimy w przypadku pozostałych tytułów i podtytułów, mając na uwadze, że podtytuły zaznaczamy Nagłówkiem 2.

Po wykonaniu tytułów i podtytułów klikamy w zakładkę Odwołania, następnie klikamy w Spis Treści i Tabela automatyczna. Należy wcześniej jednak postawić kursor myszki w odpowiednim miejscu, w którym chcemy utworzyć dany spis. W ten sposób otrzymujemy spis treści. Kursor ustawiamy na koniec spisu treści, który właśnie stworzyliśmy, następnie klikamy na zakładkę Wstawianie, potem na Podział strony. W przypadku zmian w tekście wystarczy kliknąć Aktualizuj spis, by automatycznie wyskoczyły nowe zmiany.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x