Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Jak zrobić ukryty folder? - epytania.pl Jak zrobić ukryty folder? - epytania.pl

Jak zrobić ukryty folder?

Na swoim komputerze często trzymamy niezwykle istotne dla nas informacje, zdjęcia, czy inne dane, którymi nie możemy lub nie chcemy się dzielić z innymi. Nie możemy pozwolić sobie na „wpadkę” zwłaszcza, gdy korzystamy z komputera rodzinnego dostępnego wszystkim lub obawiamy się, że w czasie naszej nieobecności ktoś może zajrzeć do naszych informacji. W tym celu możemy stworzyć tak zwany ukryty folder.

Ukryty folder

Ukryty folder to inaczej mówiąc sprawienie, że nasz folder stanie się niewidzialny. Możemy go umieścić na przykład na pulpicie. Najpierw należy kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać Folder, a następnie Nowy. Stworzy nam się pusty folder, którego musimy nazwać.

Kolejnym krokiem jest kliknięcie na folder ponownie prawym przyciskiem myszy i wybranie Właściwości (na samym dole). Wybieramy zakładkę w nowym oknie Dostosowywanie i niżej Zmień ikonę. Natychmiast pojawi się nam okno z wybranymi ikonami, my tylko musimy wybrać jedno z pustych pól lewym przyciskiem myszy i klikając Enter lub OK.

Nasz folder będzie teraz niewidoczny i znany tylko nam. Żeby móc go znaleźć na wypadek, gdy zapomnimy, w którym dokładnie jest miejscu wystarczy myszką zaznaczyć przestrzeń wokół niego i kliknąć.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x