Stosowanie peelingu ma wiele zalet, złuszcza on martwy naskórek, oczyszcza, przyspiesza odnowę i regenerację skóry. Pobudza także krążenie, przez co nasze ciało lepiej zaopatrywane jest w tlen i substancje odżywcze. Po takim zabiegu nasza skóra jest wygładzona i promienieje.
Wspomniane efekty są na wyciągnięcie ręki i to bez wychodzenia z domu. Wystarczy sięgnąć po kilka składników z kuchni, a potem już tylko cieszyć się gładką skórą!
Domowy peeling
Mamy do wyboru kilka możliwości, w zależności od naszych upodobań możemy sięgnąć po następujące peelingi:
Peeling kawowy – aby go przygotować musimy zaparzyć kawę mieloną, a następnie odcedzić i ostudzić fusy. Ważne, aby ich ilość była większa niż ta, po którą sięgamy, aby się napić małej czarnej. Powinniśmy ją uzależnić od powierzchni ciała, którą chcemy wymasować peelingiem. Do fusów dodajemy oliwę z oliwek, olej lub oliwkę dla dzieci, tak aby otrzymać łatwą do aplikacji konsystencję. Powstałą „papkę” nakładamy na skórę poprzez masaż, a następnie spłukujemy wodą.
Peeling cukrowy – ten rodzaj peelingu otrzymamy poprzez wymieszanie pół szklanki cukru białego lub brązowego z jedną trzecią szklanki oliwy z oliwek lub oliwki dla dzieci. Następnie energicznymi, okrężnymi ruchami masujemy ciało aplikując przy tym odpowiednią ilość peelingu. Na koniec spłukujemy obficie ciało wodą. W przypadku tego peelingu musimy pamiętać, aby użyć go od razu po przygotowaniu, ponieważ cukier ma to do siebie, że szybko się rozpuszcza.
Peeling solny – ze względu na małe rozmiary ziarenek soli peeling ten jest delikatniejszy niż wspomniany cukrowy i kawowy. Otrzymujemy go poprzez zmieszanie kilku łyżeczek soli z oliwą z oliwek lub oliwki dla dzieci. Sól ma charakterystyczny zapach, jeśli chcemy się go pozbyć do naszego peelingu możemy dodać kilka kropel olejku eterycznego lub po prostu wymieszać ją z ulubionym żelem pod prysznic.
Peeling kakaowy – jego składnikiem jest nabiał, przez co ma on właściwości odżywcze. Aby go przygotować mieszamy trzy łyżki kakao z kilkoma łyżeczkami oliwy z oliwek, a następnie dodajemy wspomniany nabiał, w postaci jogurtu naturalnego, kefiru, śmietany czy maślanki. Dorzucamy także zmielone migdały, które nadadzą peelingowi odpowiednią konsystencję. Aplikujemy powstałą „papkę” poprzez masaż za pomocą okrężnych ruchów, na koniec obficie spłukujemy wodą.
Regularne stosowanie peelingu powinno stać się naszym standardowym zabiegiem pielęgnacyjnym. Ma on doskonały wpływ na naszą skórę, a jego aplikacja w trakcie aromatycznej kąpieli to czysta przyjemność. Zabieg ten nie jest kosztowny, nic zatem nie stoi na przeszkodzie, aby peeling na stałe zagościł wśród naszych kosmetyków do pielęgnacji ciała.