Jaki wybrać fotelik dla dziecka?

Jazda z małym dzieckiem w samochodzie bez fotelika jest nie tylko niedozwolona, ale przede wszystkim niebezpieczna i niezwykle nierozsądna ze strony osoby dorosłej. Małe dziecko w czasie wypadku jest niczym lalka bardziej narażone na urazy, a nawet śmierć niż osoba dorosła. Wybór idealnego fotelika dla swojej pociechy jest obowiązkiem każdego rodzica.

Fotelik samochodowy

Dobry i pewny fotelik dla dziecka musi mieć nie tylko wygodną i wytrzymałą obudowę miłą dla oka, ale przede wszystkim musi być sprawdzony i przetestowany. Dobrej jakości foteliki wyposażone są w testy ADAC, których czasem brakuje w tańszych odpowiednikach nieznanych firm. Dlatego tak ważne jest upewnienie się w czasie kupna, czy fotelik posiada owe testy, został przebadany i dokładnie sprawdzony pod względem wytrzymałości w czasie wypadku samochodowego.

Fotelik to zabezpieczenie naszego dziecka, niezbędny element wyposażenia każdego rodzinnego samochodu, w którym podróżują maluchy. Dziecko powinno być zapięte w foteliku nawet na krótkiej trasie np.: gdy zabieramy je na szybkie zakupy kilka ulic dalej.

Jaki fotelik kupić

Kupując fotelik spytaj o radę sprzedawcę i upewnij się, że nie kupujesz byle czego opieczętowanego nieznajomym certyfikatem. Idealny fotelik dla dziecka powinien posiadać przynajmniej 3-4 gwiazdki w teście ADAC, pasy bezpieczeństwa najlepiej pięciopunktowe, regulowany zagłówek dla maluszka, który przyda się, gdy dziecko zaśnie w czasie jazdy. Niektóre modele zawierają w sobie funkcję odpowiednią dla śpiącego malucha i ewentualnie zdejmowaną tapicerkę, ale to akurat nie jest absolutną koniecznością w wyborze fotelika.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x