Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Jaki wybrać zlew kuchenny? - epytania.pl Jaki wybrać zlew kuchenny? - epytania.pl

Jaki wybrać zlew kuchenny?

Niezbędnym wyposażeniem każdej kuchni jest zlew kuchenny zwany inaczej zlewozmywakiem. W sklepach z artykułami gospodarstwa domowego znajdziemy dużą ilość zlewów kuchennych, jednak aby wybrać odpowiedni i pasujący na naszej kuchni, należy dobrze przyjrzeć się współczesnym standardom.

Zlew kuchenny

Dzisiejsze zlewozmywaki diametralnie różnią się od tych wykonywanych jeszcze parę dekad temu. Są przede wszystkim delikatniejsze, ale jednocześnie wytrzymałe i wygodne w użytkowaniu. Zwykle robione są z materiałów takich jak marmur, granit, ceramika, ze stali nierdzewnej, stali szlachetnej i emaliowanej, lepszej pod względem jakościowym niż zlewozmywaki sprzed kilkudziesięciu laty. Możemy pozwolić sobie na zamontowanie zlewozmywaka dwukomorowego lub jednokomorowego, wszystko zależy od mebli kuchennych, a także od wielkości kuchni. Stosując dodatkowo w naszej kuchni zmywarkę do naczyń możemy pozwolić sobie na wbudowanie jednej komory, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo miejsca. Przy pomocy fachowca dobieramy również odpowiedni model do kuchni. Mamy możliwość zamontowania zlewu nakładanego, wbudowanego w blat kuchenny, a nawet podwieszanego. Istnieją nawet zlewozmywaki zrobione z tworzyw sztucznych. Te ostatnie są niezwykle odporne na zabrudzenia, rdzę, zarysowania i wgniecenia, niestety nie są przystosowane do zbyt wysokich temperatur, gdy na przykład wlewamy do nich wrzącą wodę. Mogą wywoływać po czasie pewne zmiany w kolorystyce, powodując również wypukłości.

jaki-wybrac-zlew-kuchenny

Podobnie jest w przypadku zlewozmywaków emaliowanych, które stosowane były przez nasze babcie. Po dłuższym czasie użytkowania, a nawet silniejszemu naciskowi emalia odpryskuje, przez co zlew ściera się, matowieje i podatny staje się na zniszczenia. Zlewy ze stali szlachetnej wyróżniają się głównie odpornością na temperaturę, wytrzymałością, a co za tym idzie zabezpieczeniem przed wgnieceniem i zabrudzeniami oraz zarysowaniem. Na przykład przez detergenty do czyszczenia. Stal szlachetna odporna jest na matowienie oraz chroni przed zbytnią akustyką.

Granitowe zlewozmywaki są najdroższe i co za tym idzie najlepsze pod względem jakościowym. Są niezwykle wytrzymałe, odporne na wszelkie urazy mechaniczne, matowienie oraz uderzenia. Śmiało możemy je czyścić za pomocą detergentów nawet przy użyciu gąbki z ostrymi zakończeniami oraz wlewać do nich wrzącą wodę. Nawet po wielu latach intensywnego użytkowania wciąż lśnią, nie powodują wypukłości i pęknięć oraz stanowią zabezpieczenie dla naczyń.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x