Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Jakie zdjęcie do CV? - epytania.pl Jakie zdjęcie do CV? - epytania.pl

Jakie zdjęcie do CV?

Przygotowując swoje CV zwracamy uwagę nie tylko na to, co w nim umieścimy pod względem informacji o sobie, ale bardzo istotne jest w nim także zdjęcie, które dodamy. Niestety, obecne wymagania pracodawców są takie, że każde CV bez zdjęcia nie zostanie w ogóle wzięte pod uwagę. Zdjęcie to absolutna konieczność. Często to właśnie doskonale dobrane zdjęcie może zasugerować pracodawcy, że jesteśmy odpowiednią osobą na dane stanowisko.

Zdjęcie do CV

Kiepsko dobrane z kolei zdjęcie, które uwidocznia nasze wady, zdjęcie źle skadrowane, nieodpowiednio oświetlone może uczynić z naszego wyglądu karykaturę, a to z pewnością nie zachęci żadnego z prawodawców do zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną.

Ludzie są wzrokowcami i dla każdego pracodawcy liczy się efekt pierwszego wrażenia. Nawet świetnie wykształcone i doświadczone osoby idealnie nadające się na stanowisko, o które się ubiegają mogą zostać zignorowane w czasie rekrutacji ze względu na niedopasowane zdjęcie. Pięknie dobranym zdjęciem możemy zbudować własny profesjonalny wizerunek i podkreślić cechy charakteru, które mamy na celu wyeksponować.

Jeśli staramy się o posadę w znanej firmie, która dba o swoje dobre imię, zdjęcie powinno być również profesjonalne. Z pewnością fotka z imprezy z wyciętym kadrem naszej twarzy nie będzie traktowane na poważnie. Najlepsze zdjęcia to zdjęcia dowodowe lub do prawa jazdy. Twarz powinna być lekko skierowana w bok, mina niezbyt surowa, możemy pozwolić sobie na delikatny uśmiech, który zbuduje wrażenie, że jesteśmy osobami sympatycznymi, godnymi zaufania. Nasze włosy, zwłaszcza u kobiet powinny być ułożone skromnie, elegancko w klasyczne upięcie lub rozpuszczone. Burza loków, fryzura awangardowa, kolorowe pasemka z pewnością nie wchodzą w grę. Pamiętaj o tym, że najważniejsze jest by twój wizerunek współgrał ze stanowiskiem, na które aplikujesz. Szeroki uśmiech i wesoła postawa na zdjęciu z pewnością będzie odpowiadać, jeśli starasz się o posadę przedszkolanki lub opiekunki do dzieci. Zdjęcie powinno być odpowiednio duże, ostre i dobrej jakości tak, by nasza twarz była widoczna dla pracodawcy.

Nie preferuje się zdjęć czarno-białych chyba, że nie możemy pozwolić sobie na kolorowe. Najistotniejszy jest fakt, by nasze zdjęcie idealnie wkomponowało się w treść CV i podkreślało naszą osobowość.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x