Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Po co aktualizować BIOS? - aktualizacja BIOS - epytania.pl Po co aktualizować BIOS? - aktualizacja BIOS - epytania.pl

Po co aktualizować BIOS?

Aktualizacja BIOS-u w komputerze to niezwykle trudne i ryzykowane zadanie. Większość informatyków i specjalistów odradza próby aktualizacji na własną rękę. Należy podkreślić, że nie zawsze jest to opłacalne, może nawet spowodować większe trudności i komplikacje, nawet do całkowitego uszkodzenia komputera.

System BIOS to nic innego jak Basic Input-Output System, czyli jak sama nazwa wskazuje system wejścia i wyjścia. System ten umieszczony jest na płycie głównej komputera zawierając w sobie niezbędne informacje służące do kontroli poprawności działania. To właśnie dzięki wspomnianej wyżej aktualizacji systemu wszystkie komponenty będą działać poprawnie. Niektórzy decydują się na aktualizację kilka lat po zakupie komputera/laptopa.

Aktualizacja BIOS

Każdy komputer posiada nieco inny system, dlatego aktualizacja BIOS-u jest sprawą niezwykle delikatną i wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Jeśli nie masz takiej potrzeby, a twój system pracuje nienagannie, lepiej tego nie rób, gdyż ryzyko jest wysokie. Jeśli jednak podejmiesz decyzję o aktualizacji BIOS-u upewnij się, że korzystasz z dobrego źródła informacji. Skorzystaj koniecznie ze stron internetowych producenta komputerów z firmy, z której masz zakupiony komputer/laptop, gdyż każdy sprzęt wymaga innego podejścia. Zanim zabierzesz się za aktualizację BIOS-u skorzystaj dodatkowo z porady doświadczonego informatyka, zapytaj go czy aktualizacja przyniesie na przykładzie twojego komputera jakieś korzyści, czy pomoże pozbyć się problemów, które się pojawiły. I co najważniejsze, upewnij się przed aktualizacją, czy źródło energii elektrycznej jest pewne. Ważne jest, by zwrócić na to uwagę, gdyż wahania zasilania lub co gorsze – nagły zanik energii w trakcie procesu spowodują poważne uszkodzenie płyty głównej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x