Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Co jedzą jeże? - epytania.pl Co jedzą jeże? - epytania.pl

Co jedzą jeże?

W naszym myśleniu utrwaliło się, że jeże jedzą tylko jabłka. Oczywiście jest to mit, który powtarzany sprawił, że już małe dzieci rysują jeże z kawałkiem jabłka wbitym w kolce. Rzeczywistość jest jednak nieco inna.

Czym karmić jeża

Jeże to miłe i przyjazne stworzenia, które często wchodzą do domów, by się ogrzać w okresie późnej jesieni. Jeże nie są roślinożerne, chociaż zdarza im się zjeść również warzywa i owoce pod postacią wspomnianych wyżej słodkich jabłek, winogron, czereśni, bananów, brzoskwini, porzeczek, kukurydzy i innych.

Jeże to przede wszystkim drapieżniki, które polują na żywe zwierzęta w postaci głównie myszy, małych gadów, ptaków, żab, a nawet owadów jak świerszcze, koniki polne, ważki, larwy owadów i inne. Nie pogardzą również padliną. Dostarcza mu przede wszystkim białka, z kolei owoce i warzywa w nadmiarze są dla niego ciężkostrawne i mogą mu zaszkodzić. Jeże wypijają czystą wodę i taką też można mu podawać, gdy zawita w nasze progi.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x