Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Co warto zobaczyć w Paryżu? - epytania.pl Co warto zobaczyć w Paryżu? - epytania.pl

Co warto zobaczyć w Paryżu?

Paryż to miasto, które co roku odwiedza około 30 mln turystów. Wybór ten jest jak najbardziej uzasadniony, ponieważ stolica Francji zachwyca swoją architekturą i oferuje wiele atrakcji. Jakie miejsca odwiedzić, aby dobrze poznać Paryż i poczuć jego niepowtarzalny klimat? Poniżej przedstawiamy nasze propozycje.

Co zwiedzić w Paryżu

Wieża Eiffla – mierzący 320 metrów symbol Paryża jest miejscem, które koniecznie trzeba zobaczyć będąc we Francji. Jest to najwyższa paryska konstrukcja, na którą możemy wjechać windą lub dojść schodami na drugi poziom. Do naszej dyspozycji są trzy platformy widokowe oraz urokliwe restauracje. Niezapomniane widoki gwarantowane!

Luwr – to jedno z najpopularniejszych muzeów, które mieści się w imponującym paryskim pałacu królewskim. Kolekcja dzieł Luwru jest bardzo liczna i zgromadzona w siedmiu tematycznych działach: Starożytna Sztuka Wschodnia i Sztuka Islamu, Sztuka Egipska, Sztuka Grecka, Rzymska i Etruska, Rzemiosło Artystyczne, Rzeźby, Grafika, Malarstwo. Osobną część stanowi historia samego pałacu. Punktem charakterystycznym tego miejsca jest szklana piramida, która stanowi główne wejście do muzeum. Zwiedzenie całego Luwru w trakcie jednej wizyty jest niemożliwe, warto zatem pokusić się o zobaczenie najważniejszych dzieł, takich jak: Nike z Samotraki, Mona Lisa, Kodeks Hammurabiego, czy Wenus z Milo.

Łuk Triumfalny – wzniesiony na polecenie Napoleona Bonaparte budynek ma 49 metrów wysokości i 45 metrów szerokości, znajduje się na placu Charles’a de Gaulle’a. Został wzniesiony dla uczczenia uczestników rewolucji francuskiej i wojen napoleońskich. Jego fasadę zdobią rzeźby, a także nazwy miejscowości oraz nazwiska generałów i marszałków związanych ze wspomnianymi wojnami. Na łuk możemy wejść lub wjechać windą by podziwiać panoramę miasta. Mieści się w nim także małe muzeum opisujące jego historię.

Katedra Notre-Dame – to jedna z gotyckich perełek architektonicznych, która ulokowana jest na wyspie Cite na Sekwanie. Budowla imponuje swoją wielkością, mierzy 130 m długości i 48 m szerokości, wrażenie robi także charakterystyczny dla Katedry okrągły niebieski witraż. Znajduje się w niej  też skarbiec, skrywający wiele imponujących dzieł sztuki oraz relikwiarze z czasów napoleońskich.

co_zwiedzic_w_paryzu

Panteon – postawiony jest na wzgórzu św. Genowefy, a jego kopuła to stały element paryskiej panoramy. W miejscu tym pochowani są znani Francuzi i nie tylko, wśród nich m.in.: Wolter, Rousseau, Hugo, Zola i Skłodowska – Curie. Obecnie Panteon pełni rolę mauzoleum.

Pałac i Ogród Luksemburski – pałac obecnie jest siedzibą senatu, a ogród to główne miejsce rekreacji i wypoczynku mieszkańców Paryża. Kompleks ten został zbudowany dla królowej Francji – Marii Medycejskiej. Zajmuje powierzchnię 23 ha, zachwyca licznymi rabatami, trawnikami, rzeźbami i fontannami.

Most Aleksandra III – powstał na pamiątkę sojuszu francusko-rosyjskiego, czego wyrazem są umieszczone na nim godła Francji i Imperium Rosyjskiego oraz personifikacje Sekwany i Newy. Obok Wieży Eiffla jest to przykład budowli o wyłącznie metalowej konstrukcji, która zachwyca licznymi elementami inspirowanymi stylem modernistycznym.

Lasek Buloński – miejsce odpoczynku i rekreacji, oferujące jazdę na rowerze, koniu, wodne atrakcje na jeziorze, a także wydarzenia kulturalne takie jak spektakl w teatrze na wolnym powietrzu lub w jednej z licznych kawiarenek. Mieści się w nim także plac zabaw i liczne karuzele, stąd Lasek Buloński to także doskonałe miejsce dla najmłodszych.

Ty tylko niektóre z atrakcji i ciekawych miejsc w Paryżu. Aby dobrze poznać stolicę Francji lepiej zaplanować dłuższy urlop lub kilkakrotnie odwiedzić to miasto.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x