Jakie wybrać biuro rachunkowe?

W sprawie wyboru biura rachunkowego najlepiej jest udać się po poradę do profesjonalnego i doświadczonego doradcy finansowego, który może pomóc nam w tej sprawie z korzyścią dla nas. Zanim jednak pozwolimy sobie na konsultacje u doradcy, możemy skorzystać z dostępnych informacji, a nade wszystko poznać kilka podstawowych zasad, którymi należy się kierować przy wyborze biura rachunkowego.

Dobre biuro rachunkowe

Wybór biura rachunkowego to skomplikowana sprawa, zwłaszcza takiego biura, który by nas usatysfakcjonował i spełnił nasze oczekiwania. Należy sprawdzić dostępne w naszej okolicy biura rachunkowe. Każde z nich posiada osobne zasady i kryteria. Zanim wybierzemy jedno właściwe i odpowiadające naszym oczekiwaniom, należy zapoznać się z podstawowymi kryteriami, które warto zapamiętać.

Między innymi najważniejszym jest sprawdzenie czy dane biuro rachunkowe, z którego korzystamy posiada niezbędną licencję, ubezpieczenie OC oraz jaka jest wartość limitu odpowiedzialności w ubezpieczeniu? Spytaj o doświadczenie biura w prowadzeniu dokumentów związanych z twoją branżą. Zwróć uwagę na pracowników zatrudnianych w biurze, czy są to osoby młode czy doświadczone oraz czy kontakt z biurem jest ułatwiony, co oznacza między innymi również to, w jaki sposób oraz kiedy biuro będzie informować cię o konieczności zapłaty podatków i ZUS? Spytaj o ewentualne konsekwencje przekroczenia terminu zapłaty oraz terminu składania dokumentów. Każde biuro rachunkowe posiada inne kryteria w tej sprawie. Warto upewnić się zawczasu.

Spytaj o możliwość skorzystania z doradztwa podatkowego i kadrowego na życzenie w tym również prawnego w sprawach związanych z windykacją, planowaniem finansowym, dłuższą współpracą zarówno z biurem jak i kontrahentami. Należy dowiedzieć się również o możliwość ułatwienia przez biuro bieżącego zarządzania płatnościami za faktury i czy będziesz miał możliwość wglądu w dokumenty na bieżąco lub przynajmniej częściej niż raz na miesiąc. Dowiedz się również o możliwość skorzystania z okresowego audytu odnośnie spraw związanych z księgowością i badaniem biegłego rewidenta.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x