Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Po co kotu wąsy? - po co kotom wąsy? | wąsy kota - epytania.pl Po co kotu wąsy? - po co kotom wąsy? | wąsy kota - epytania.pl

Po co kotu wąsy?

Każdy miłośnik kotów z pewnością zauważył, że ich ukochany pupil posiada niezwykle długie wąsy. Jeszcze wiele lat temu modne było przycinanie wąsów kota, by nadać im symetryczność i pożądana długość, nie tylko ze względów estetycznych. Wierzono bowiem, że długie wąsy przeszkadzają kotom w codziennym funkcjonowaniu. Nic bardziej mylnego!

Po co kotom wąsy?

Wąsy są dla naszych pupili niezwykle ważnym elementem, bez którego ich życie byłoby mocno utrudnione przede wszystkim ze względu na poruszanie się. Odpowiadają bowiem, za dotyk i wyczuwanie ruchów powietrza, za każde nawet najmniejsze wibracje, a co za tym idzie za skoordynowane ruchy. Wąsy zwane także wibrysami są zazwyczaj szeroko rozstawione, a ich długość jest adekwatna do szerokości ciała zwierzęcia. Gdy nasz kot jest zrelaksowany i spokojny jego wąsy sterczą na boki, gdy wyczuwa zagrożenie lub zainteresowanie automatycznie wąsy zmieniają kierunek nieco do przodu, jakby chciały pierwsze wyłapać obiekt.

Wąsy kota to wspaniałe narzędzie, w które natura wyposażyła nasze pupile. Nawet niewidome koty dzięki nim potrafią poruszać się z gracją i pewnością siebie. Ważne, by o tym pamiętać i nigdy ich nie przycinać, można wyrządzić tym samym wiele szkód.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x