Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Co York może jeść? - epytania.pl Co York może jeść? - epytania.pl

Co York może jeść?

Yorki to wciąż najchętniej kupowane pieski. Są małe, słodkie, urocze i wydawałoby się, że nie wymagają zbytniej troski i opieki. Niestety prawda może być zupełnie inna.

Co mogą jeść Yorki

Każdy pies posiada swój charakter w zależności od rasy. Yorki są na ogół dość głośne, hałaśliwe i bywają bardzo trudne w wychowywaniu. W kwestii karmienia również mogą sprawiać kłopot. Zdarza się, że nie zadowolą się zwykłą karmą lub gotowanym mięsem. Są uparte i wybredne. Mają swoje ulubione przysmaki, które nie zawsze są dla nich zdrowe i odpowiednie. Oczywiście nie wolno karmić Yorków słodyczami tak, jak z resztą wszystkich psów. Nie powinno się dawać im również do jedzenia chleba i ziemniaków. Nie wolno mu także dawać resztek obiadu.

Niekiedy Yorki swoim zachowaniem dają nam do zrozumienia, że jedzenie, które im podajemy jest dla nich niewłaściwe. Stają się wówczas grymaśne i kąśliwe. Należy starać się dawać pieskowi pokarm, który pobudzi jego dziąsła. Pokarm musi być zarówno mokry, jak i suchy oraz odpowiednio twardy, by pies mógł go gryźć. Jest to ważne dla prawidłowego rozwoju zębów u psa, które z czasem mogą wypadać. Pies, który systematycznie gryzie pokarm bawiąc się jedzeniem z pewnością będzie cieszył się długo zdrowym uzębieniem.

Podawaj psu odpowiednią ilość białka oraz węglowodanów, a także od czasu do czasu warzywa i owoce dla wzmocnienia organizmu pieska i uzupełnienia witamin.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x