Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Jak wybrać imię dla psa? - epytania.pl Jak wybrać imię dla psa? - epytania.pl

Jak wybrać imię dla psa?

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka, często traktowany jest jak członek rodziny. Wybór odpowiedniego imienia dla naszego pupila to trudne zadanie, które należy przemyśleć. Czym się kierować, aby komunikacja z psem była sprawna, a on reagował na swoją ksywkę? Poniższe wskazówki z pewnością w tym pomogą.

Imiona dla psa

Zanim zaczniemy wybierać imię dla naszego pupila musimy uświadomić sobie, że nie może być ono dowolne. Podstawowym kryterium, które musimy spełnić, aby komunikat w postaci imienia był dla psa zrozumiały, jest jego długość. Powinno być krótkie, dźwięczne i najlepiej dwusylabowe. Takie imię będzie dla psa łatwe do nauczenia, rozpoznawalne i słyszalne nawet z dużych odległości.

Kolejne kryterium, które powinniśmy wziąć pod uwagę, to znaczenie imienia. Ksywka naszego pupila nie powinna wprawiać nas w zakłopotanie w miejscach publicznych np. w trakcie spaceru lub w momencie, gdy odwiedza nas np. babcia lub szef. Powinniśmy odrzucić śmieszne, a przede wszystkim niecenzuralne imiona, które dla niektórych osób może być obraźliwe.

Powinniśmy także unikać ksywek, których brzmienie przypomina komendy stosowane na co dzień w stosunku do psa, jak np.: nie, zostań, leżeć, siad, czy chodź. Podobieństwo takie może być dla psa mylące, przez co będzie miał problem z odczytaniem naszego komunikatu.

Wybierając dla pupila imię charakterystyczne dla człowieka jak np. Marek, Karol, Zuzia, czy Sara musimy się zastanowić czy decyzja ta, nie będzie obraźliwa dla osób z naszego otoczenia, które to imię noszą.

Jeśli wymarzona ksywka dla naszego pupila jest długa, musimy się liczyć z tym, że odruchowo będziemy ją skracać. W takiej sytuacji warto zastanowić się jak będzie brzmiał skrót i czy jest on zgodny z naszymi upodobaniami.

Inspiracją przy tak trudnym wyborze może być rasa i pochodzenie psa. Możemy zatem użyć imion angielskich, niemieckich czy amerykańskich.

jakie_imie_wybrac_dla_psa

Innym sposobem jest dobór imienia na podstawie zachowania i wyglądu psa. Po kilkudniowej obserwacji pupila możemy poznać jego charakter i wstępnie określić czy jest żywiołowy, leniwy, lubi się bawić, czy jest strachliwy itp. Pomocny także może być jego wygląd – kolor sierści, charakterystyczna plamka lub opadające ucho – wszystko to, może nam podpowiedzieć, jak powinien się wabić nasz pupil.

Musimy także pamiętać, aby imię nadane szczeniakowi pasowało również do dorosłego psa. Początkowe stosowanie ksywki „Pimpuś” w stosunku do szczeniaka jest adekwatne, jednak kiedy pies urośnie wydaje się mniej trafione, chyba że podejdziemy do tematu z przekorą ;).

Posiadanie psa wiąże się z dużą odpowiedzialnością, która dotyczy także doboru odpowiedniego imienia dla naszego pupila. Wybór ksywki powinien być przemyślany, pamiętajmy, że nie chodzi jedynie o interesującą nazwę, ale także sposób na sprawną komunikację z psem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x