Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Dlaczego woda jest mokra? - epytania.pl Dlaczego woda jest mokra? - epytania.pl

Dlaczego woda jest mokra?

Budowa cząstek wody jest specyficzna. A odczucie wilgoci po zanurzeni ręki w wodzie lub założeniu na siebie np.: mokrej koszulki są uzależnione przede wszystkim od receptorów na skórze.

Cząsteczki wody

Cząstki, które tworzą wodę są odpowiednio zbudowane w taki sposób, że posiadają zdolność przylegania do różnych materiałów, w tym do ludzkiej skóry. Po wzięciu prysznica wychodzimy „cali mokrzy”, co często powoduje odczucie lekkiego dyskomfortu, a przede wszystkim zimna zwłaszcza, gdy pojawia się w łazience przeciąg. Chcemy wówczas jak najszybciej wytrzeć ciało ręcznikiem. Nieprzyjemne zazwyczaj odczucie wilgoci ma miejsce głównie dzięki wrażeniu płynącym od receptorów dotyku na skórze i odczuwania temperatury. Zwykle temperatura wody niższa od temperatury naszego ciała sprawia, że bardziej jesteśmy wyczuleni na odczuwanie wilgoci, daje nam poczucie swoistego „orzeźwienia” w upalne dni. A więc im niższa temperatura wody tym większe odczucie wilgotności.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x