Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Jak fugować? - jak fugować płytki? | fugowanie płytek - epytania.pl Jak fugować? - jak fugować płytki? | fugowanie płytek - epytania.pl

Jak fugować?

Fugowanie płytek dobrze jest zlecić odpowiedniemu specjaliście, gdyż każdy błąd może nas drogo kosztować, zwłaszcza jeśli nie mieliśmy nigdy z tym do czynienia. Jeśli jednak zdecydujemy się na samodzielną pracę musimy pamiętać o ważnych zasadach niezbędnych w dobrym wykonaniu tej pracy, aby efekty były zadowalające.

Jak fugować płytki?

Po zakupie płytek należy przed ich położeniem dokładnie oczyścić podłoże z zanieczyszczeń, które mogą mieć negatywny wpływ na jakość, wytrzymałość płytek i przyczepność do kleju. W przypadku fugowania płytek na podłodze np.: w łazience należy wymieszać zaprawę do fugowania i nakładać po kolei na podłogę najlepiej małymi odcinkami wcierając specjalnym gumowym suwakiem do fugowania do czasu, aż spoina będzie dokładnie i równomiernie wypełniona. Należy pamiętać, by pocierać wyżej wspomnianym suwakiem gumowym po przekątnej w stosunku do ułożenia płytek w celu dokładnego wypełnienia spoin. Zwracaj uwagę na wodę, nie używaj jej zbyt wiele, gdyż narażasz płytki na powstawanie plam.

W przypadku fugowania płyt ściennych należy położyć preparat gruntujący, który zmniejsza chłonność i powoduje mocniejsze spojenie płytek ze ścianą. Niekiedy konieczne jest lekkie nawilżenie krawędzi tak, by w spoiwie nie było wody.

Zaprawę do fugowania należy dobrze wymieszać, a jej zawartość nakładać odcinkami w niewielkiej ilości jednocześnie wcierając za pomocą pasty do fugowania. W przypadku, gdy fuga nie będzie odpowiednio wypełniona, koniecznie odczekaj jakiś czas i ponów próbę. W tym czasie zaprawa do fugowania może się wysuszyć i zmatowieć, w tym wypadku zmyj nadmiar fugi. Wyczyść płytki lekko zwilżoną delikatną gąbką, pamiętając, by nie było za dużo wody. Może ona powodować przebarwienia.

Po wykonaniu pracy dobrze jest odczekać przynajmniej 2-3 tygodnie, a następnie usunąć powstały osad specjalnym środkiem do usuwania pozostałości cementowych.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x