Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Jak spędzić Dzień Dziecka? - epytania.pl Jak spędzić Dzień Dziecka? - epytania.pl

Jak spędzić Dzień Dziecka?

Staramy się, aby każdego dnia nasze dziecko zasypiało z uśmiechem na twarzy, jednak 1 czerwca zobowiązuję do tego, aby był to dzień wyjątkowy. Święto to jest dla dzieci czasem radości, niespodzianek i prezentów, dla rodziców coraz częściej stanowi ogromne wyzwanie. Co zrobić, aby Dzień Dziecka był atrakcyjny dla naszej pociechy, a tym samym nie nadwyrężył naszego czasu i budżetu? Poniższe propozycje z pewnością będą pomocne!

Jak zaplanować Dzień Dziecka?

Mieszkając w mieście możemy liczyć na wsparcie działających w nim instytucji. Kina, teatry, baseny, domy kultury, a nawet centra handlowe na Dzień Dziecka przygotowują wiele atrakcji. Możemy liczyć na tańsze lub darmowe wejściówki, warsztaty, imprezy dedykowane dzieciom, czy promocje w przeznaczonych dla najmłodszych sklepach. Warto skorzystać z takich propozycji, należy jednak pamiętać, aby uczestniczyć w nich wraz z dzieckiem, nie mają one nas zastępować, a jedynie pomóc w organizacji tego dnia.

Jeśli nie mamy dostępu do wspomnianych miejsc czy instytucji doskonałym prezentem okaże się także dzień spędzony w domu. Warto go zacząć od nietypowego śniadania, które możemy podać dziecku do łóżka, namiotu lub bajecznie zastawionego stołu. Pamiętajmy, żeby były to ulubione przekąski naszych pociech.

Po śniadaniu możemy rzucić się w wir zabaw, obejrzeć ulubione bajki lub spędzić aktywnie czas na zewnątrz – wycieczka rowerowa, spacer po lesie czy piknik, z pewnością spodobają się dzieciom. Obiad przygotujmy razem z dzieckiem, niech będzie to danie, które wybierze samo, przy okazji możemy pobawić się w restaurację. Nie zapominajmy o deserze, który powinien być nie tylko słodki, ale także pięknie podany, w tym celu warto zakupić cukiernicze gadżety, które nie tylko będą smakować, ale sprawią dziecku wiele radości.

Popołudnie to znowu czas na zabawę, w tym dniu pozwólmy dziecku na totalną swobodę. Dostosujmy ten czas do jego zainteresowań lub zróbmy coś nietypowego, możemy również odwiedzić dziadków, którzy z pewnością przygotowali niespodziankę dla wnuczka. Kolacja powinna zawierać same rarytasy, w tym dniu możemy także pozwolić dziecku później niż zwykle pójść spać.

co_zrobic_na_dzien_dziecka

Atrakcje dla dzieci

Organizację tego wyjątkowego dnia możemy również zlecić zawodowcom. Jest coraz więcej instytucji i osób, które profesjonalnie zajmują się animacją. Zbierając większą grupę dzieci w dowolnym wieku możemy skorzystać z właśnie takiej usługi. Wachlarz możliwości animatorów jest szeroki, zazwyczaj są to zabawy ruchowe mające na celu kształtować motorykę dziecka, zabawy z balonami, malowanie twarzy, czy ćwiczenia na logikę i koncentrację.

Decydując się na taką formę warto jednak, dobrze przejrzeć oferty animacyjne. Są miejsce, gdzie możemy przygotować ten dzień pod kątem konkretnej tematyki, wypełnić go nie tylko zabawą, ale także kreatywną nauką. W ramach przygotowań powinniśmy odwiedzić miejsce, które będzie gościć nasze dzieci, lub poznać samych animatorów.

Przygotowując się do Dnia Dziecka musimy pamiętać, że główną atrakcją dla pociechy będzie po prostu – nasza obecność.  Dodatkowe niespodzianki powinny tylko podkreślić wyjątkowość tego dnia i pokazać, że wiemy co dziecko lubi, że znamy jego potrzeby i że zależy nam, aby ten czas wykorzystało jak najlepiej.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x