Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Jaki wybrać akumulator? - epytania.pl Jaki wybrać akumulator? - epytania.pl

Jaki wybrać akumulator?

Sprawa wyboru akumulatora do naszego samochodu nie jest sprawą łatwą zwłaszcza, jeśli nie znamy się na akumulatorach i nie wiemy, gdzie zasięgnąć pomocnej opinii. Zawsze warto skorzystać z wyszukiwarki internetowej i dodatkowo porady mechanika lub osoby z naszego otoczenia, która ma doświadczenie w tych sprawach.

Dobór akumulatora

Szukając dla samochodu odpowiedniego akumulatora należy koniecznie zwrócić uwagę na wiele czynników. Są to między innymi napięcie, które powinno wynosić powyżej 12 V. Będąc w profesjonalnym sklepie spytajmy sprzedawcę o akumulatory, które są najnowsze. To bardzo ważne jak długo dany akumulator przebywał w sklepie. Przed montażem akumulatora warto poprosić mechanika o sprawdzenie instalacji elektrycznej samochodu, co pozwoli na dłuższe wykorzystywanie akumulatora. Przy okazji mechanik sprawdzi punktu mocowania klem w samochodzie. Należy poznać zalecaną przez producenta pojemność oraz prąd rozruchowy, a także zwrócić uwagę na normy SAE, DIN i EN, które różnią się między sobą.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x