Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Jakie głośniki do samochodu? - epytania.pl Jakie głośniki do samochodu? - epytania.pl

Jakie głośniki do samochodu?

Wybierając najlepsze głośniki do samochodu, które spełnią nasze oczekiwania należy kierować się głównie możliwościami naszego pojazdu. Nie każde głośniki będą odpowiadać do danego samochodu. Zamontowanie poprawnych głośników dobrej jakości to niezastąpiony sposób na wyraźną poprawę jakości dźwięku i czerpanie większej przyjemności z jazdy samochodem.

Grająca muzyka w tle podczas prowadzenia pojazdu to dla większości kierowców podstawa. Muzyka uspokaja i rozluźnia, ale też pobudza i dodaje energii, by kierowca był przez cały czas trzeźwy umysłem i mógł reagować błyskawicznie. Zanim jednak przystąpimy do zamontowania głośników należy sprawdzić ile dokładnie potrzebujemy na nie miejsca.

Głośniki samochodowe

Kupując głośniki do samochodu zwróćmy uwagę na tak zwaną membranę – materiał, który współtworzy głośnik. To od tego zależy jakość dźwięku. Im większa średnica membrany tym lepszy mamy dźwięk. Na rynku mamy do wyboru głośniki dwustożkowe, czyli te o najprostszej konstrukcji oraz szerokopasmowe, w skład których wchodzi jeden głośnik niskotonowy z elementami wysokotonowymi. Jest to w zasadzie najlepsze z możliwych rozwiązań, w których zarówno jakość jak i cena ze sobą współgrają.

Idealne głośniki wymagają mocy dwukrotnie większej niż moc wzmacniacza. Na opakowaniach przed kupnem możesz znaleźć wielkość mocy, jednak prawdziwa miara oznaczona jest mniejszymi cyframi jako RMS. Pamiętaj, że więcej nie znaczy lepiej. Wystarczy kupić dwa głośniki dobrej, renomowanej firmy niż kilka nieznanej jakości i pochodzenia.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x