Jaki wybrać fundusz emerytalny?

Zarówno w momencie rozpoczęcia nowej pracy jak i chęci przeniesienia naszych składek do innego funduszu emerytalnego, musimy koniecznie zapoznać się z obecnym rynkiem i tym, co ma nam do zaproponowania w kwestii naszej przyszłej emerytury. Jest to decyzja bardzo ważna, procentująca na przyszłość, od której zależy nasz los.

Fundusze emerytalne

Przychodzi taki moment, gdy wkraczamy w życie zawodowe i zaczynami sami utrzymywać siebie i swoją rodzinę. W momencie rozpoczęcia pracy wybieramy fundusz emerytalny. Mamy na to do 7 dni od momentu pójścia do pracy. By móc wybrać po raz pierwszy w życiu fundusz emerytalny, który nas zainteresuje i w którym chcemy ulokować nasze oszczędności należy najpierw przejrzeć i zapoznać się dokładnie z rankingami i zestawieniami funduszy emerytalnych, które możemy znaleźć w Internecie.

By dokonać dobrego wyboru zwłaszcza, jeśli stawiamy swoje pierwsze kroki w życiu zawodowym warto zwrócić się o poradę do osoby godnej zaufania, rodziny, bliskich czy przyjaciół, którzy korzystają z wybranego przez siebie funduszu. Również w trakcie zapoznawania się z rankingiem funduszy należy zwrócić uwagę na procentowy zysk danego funduszu emerytalnego od samego początku działalności, a także na efektywność danego funduszu, czyli wartość hipotetyczną konta emerytalnego, najlepiej, by owy zysk podany był w NETTO.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x