Jaki wybrać grill gazowy?

Coraz więcej osób w sezonie grillowania postanawia zakupić grill gazowy, który obecnie zaleca polski rynek. Miłośnicy grillowania czy to na działce czy w ogródku z pewnością po zakupie grilla gazowego docenią swój wybór. Na co więc zwrócić szczególną uwagę przy wyborze grilla gazowego?

Grill gazowy

Hasło przewodnie „grill gazowy” niektórym osobom może źle się kojarzyć. Zwykle urządzenia na gaz utożsamiamy z czymś niebezpiecznym i groźnym. A to błąd! W przypadku grillów gazowych nie mamy powodów do obaw. Grille gazowe pełne są zalet, nie wymagają takiej wprawy i cierpliwości jak zwykle, klasyczne grille dostępne w każdym sklepie w sezonie grillowym, a przygotowane na nich potrawy mięsne zachowują swój wspaniały smak i aromat.

Grill gazowy posiada gałkę sterującą, która daje możliwość regulowania przepływającego gazu. Co bardzo ważne, nie wymaga nieustannego kontrolowania ognia i „dmuchania” w razie przygaśnięcia. Wszyscy grillujący doskonale wiedzą jak kłopotliwe i dokuczliwe mogą być sytuacje związane z rozpalaniem grilla. Co równie istotne grill gazowy nie wymaga tak dokładnego czyszczenia jak klasyczny grill węglowy po zakończonym smażeniu i nie pozostawia po sobie czarnej i trudnej do oderwania sadzy, spalonych kawałków węgla i rozsypanego popiołu.

Jaki grill gazowy

Wybierając grill gazowy należy zwrócić uwagę nie tylko na wygląd i pojemność grilla, ale na butlę gazową, którą kupuje się wraz z grillem. Należy ją systematycznie napełniać gazem. zachowując przy tym ostrożność. Dobrze jest zadbać o specjalną pokrywę chroniącą grill przed zagaszeniem gazu w czasie palenia. Spytaj sprzedawcy w sklepie o tego typu dostępne grille. Nowoczesne grille gazowe rozpalają się w kilkanaście minut osiągając temperaturę nawet 300 stopni Celsjusza, sprawdź przy okazji czy grill, którego kupnem jesteś zainteresowany posiada w sobie funkcję szybkiego rozpalania.

Grille gazowe są niestety dość ciężkie i masywne w porównaniu z węglowymi i najlepiej trzymać je w jednym, stałym miejscu pod zadaszeniem na działce lub w altance w ogródku. Przeniesienie takiego grilla wymaga sporo wysiłku. Dobrze jest, by grill gazowy miał zamontowane kółka, które ułatwią przeniesienie go w razie nagłej potrzeby.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x