Jaki wybrać powerbank?

W dobie korzystania ze smartfonów, które dostarczają nam sporo rozrywki stworzono dodatkowe urządzenie, które pozwala je ładować. Niestety obecne smartfony wprawdzie świetnie się sprawdzają, ale szybko tracą energię i trzeba je często podłączać do zasilania. W domu, czy budynku publicznego użytkowania nie stanowi to dla nas problemu, jeśli posiadamy przy sobie ładowarkę. Niestety w miejscu odosobnionym, na wakacyjnej wycieczce, czy wyprawie w góry nie mamy takiej możliwości. Dlatego istnieją powerbanki.

Powerbanki

Powerbank to nic innego jak urządzenie, które stanowi przenośny bank energii, którym zasilamy nasz smartfon poza dostępem do gniazdka. Idealnie nadaje się na dłuższe wyjazdy, piesze wędrówki poza miasto, zawsze wtedy, gdy wiemy, że będziemy potrzebować naszego smartfona choćby po to, by móc skorzystać z mapy, zainstalowanego GPS-u, kompasu w czasie spaceru po lesie lub zadzwonić po Górskie Pogotowie Ratownicze w razie wypadku w górach.

Korzystanie z akcesoriów dostępnych w smartfonach niestety powoduje, że nasz gadżet szybko się rozładowuje i tracimy przez to możliwość korzystania z niego nawet w wyjątkowo niebezpiecznych sytuacjach. To dlatego kupno powerbanku jest nie tylko fanaberią, ale absolutną koniecznością dla osób często wyjeżdżających z domu.

jaki-wybrac-power-bankJaki powerbank

Nasz powerbank wystarczy załadować w domu przed wyjazdem i zawsze mieć przy sobie. Pozwoli nam to doładować nasz smartfon w sytuacji, gdy za chwilę może się wyłączyć. Wystarczy mieć przy sobie krótki kabelek USB, podpić go do obu urządzeń i załadować smartfon.

By kupić dobrej jakości powerbank należy zwrócić uwagę na podstawowe rzeczy takie jak jego pojemność, która zagwarantuje, że będziemy mogli skorzystać z urządzenia nawet kilkukrotnie w czasie dłuższego pobytu na przykład pod namiotem, szybkość ładowania smarfonu oraz szybkość ładowania powerbanku w domu, podłączenie USB, czy istnieje możliwość zakupienia powerbanku z wbudowanymi dwoma portami, a także warto spytać o zakup kabla USB. W niektórych modelach istnieje konieczność zakupienia dodatkowo kabla USB, który zaleca producent, co wiążę się z dodatkowym kosztem. Wiele z urządzeń zawiera elementy jak latarka, możliwość załadowania z laptopa, czy oryginalna obudowa powerbanku.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x