Jaki wybrać samoopalacz?

Panie, które pragną na dłużej zachować piękno opalonej po wakacyjnych wojażach skóry mogą wybrać się do solarium lub pokusić o zakup samoopalacza dostępnego w każdej drogerii. Popularnie niegdyś samoopalacze wyróżniały się nieprzyjemnym zapachem, zbytnią gęstością utrudniając nakładanie mieszanki na ciało, przez co gorzej się wchłaniały, a nawet spływały z ciała strugami.

Samoopalacz

Dzisiejsze kosmetyki są dużo lepszej jakości niż niegdysiejsze samoopalacze, nie zatykają porów, są delikatne dla skóry, nadają jej piękny wygląd promiennej i naturalnej opalenizny bez smug. Z pewnością stosowanie samoopalacza jest dużo zdrowsze dla skóry aniżeli cotygodniowa wizyta w solarium. Zwłaszcza, że współczesne kosmetyki do skóry wyposażone są w minerały i cenne witaminy odżywiające ją, a nawet działające ochronnie przed zmianą temperatury czy szkodliwym działaniem słońca. Każda z pań, która pragnie skorzystać z takiej możliwości wybierając się na imprezę, spotkanie lub na co dzień może spróbować wybrać któryś z dostępnych samoopalaczy.

jaki-wybrac-samoopalacz

Samoopalacz do ciała

W celu wybrania odpowiedniego kosmetyku dobrze jest skorzystać z tych z wyższej półki. I nie chodzi tylko o firmę, ale głównie o fakt, że kosmetyki znanych i popularnych marek są sprawdzone i przetestowane. Lepiej nie kupować pierwszego lepszego kosmetyku za kilka złotych, który może okazać się nie tyle rozczarowujący i nietrwały, co nas po prostu uczulić lub zafundować nieprzyjemne zmiany skórne.

Zwróć uwagę na zapach kosmetyku, musi być on nie tylko słodki i przyjemny dla powonienia, ale niezbyt intensywny i gryzący. Samoopalacz będzie widoczny na twojej skórze, nie wchłonie się tak, jak krem nawilżający, dlatego zapach ma w jego przypadku duże znaczenie. Podobnie jak konsystencja, która nie powinna być zbyt gęsta, ani też lejąca się. Nakładanie samoopalacza powinno być łatwe i przyjemne, a przede wszystkim nie może zabierać nam zbyt dużo czasu. Niektóre samoopalacze pociemniają skórę o kilka tonów. Z pewnością nie będzie to dobrze i atrakcyjnie wyglądać na pani o jasnej karnacji i blond włosach.

Pamiętaj, że dobry samoopalacz, który podkreśli twoją urodę powinien być tylko o ton, góra dwa tony ciemniejszy od twojej karnacji, a najlepiej jest, by utożsamiał się z twoją opalenizną podkreślając ja, a nie pociemniając. Nie ma gorszego widoku niż źle rozprowadzony samoopalacz lub zbyt mocno nałożony na twarz bez wzięcia pod uwagę szyi i dekoltu. Takie wpadki kosmetyczne nie powinny się zdarzać.

Dobrze jest nakładać samoopalacz przy naturalnym świetle dziennym. Światło sztuczne zwłaszcza te w łazience może zmieniać sposób patrzenia na siebie zaburzając obiektywny ogląd własnej skóry i wpływać na źle nałożony makijaż, w tym samoopalacz. Po nałożeniu kosmetyku odczekaj kilka minut, by mógł się nieco wchłonąć i „ułożyć” na skórze. Pamiętaj idąc na zabawę, by zawsze mieć przy sobie samoopalacz na wypadek poprawki.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x