Jaki wybrać wodomierz?

Stosowanie wodomierza, czy w skrócie licznika zużycia wody w domu jest praktyczne i opłacalne. Dzięki temu można stale i regularnie kontrolować ubytek wody w naszym domostwie oraz sprawdzać jego zgodność z rachunkami.

Licznik wody

Wybierając wodomierz mamy możliwość zakupu dwóch rodzajów:

  • wodomierza mechanicznego (najczęściej występującego)
  • cyfrowego (nieco unowocześnionego)

Wodomierze mechaniczne powoli są wypychane przez cyfrowe, gdyż wielokrotnie potwierdzono ich omyłkowość i ryzyko niedokładnego mierzenia wody. Cyfrowe wodomierza są dużo dokładniejsze i precyzyjne, niestety wciąż zbyt drogie i nie każdy może sobie na nie pozwolić. By dokonać odpowiedniego zakupu należy skonsultować się z fachowcem, który doradzi jaki rodzaj wodomierza jest nam potrzebny głównie ze względu na pomieszczenie. Inny jest bowiem wodomierz montowany w sporej posiadłości, inny w mieszkaniu, a jeszcze inny jest wykorzystywany w ogrodzie, w którym również korzystamy z dobrodziejstw wody.

Podczas, gdy mamy wpływ na kupno i montaż wodomierza w domu, na wybór wodomierza w bloku mieszkalnym decyzje podejmuje spółdzielnia mieszkaniowa. Najczęściej wykorzystywane są i tutaj wciąż wodomierze mechaniczne. Z resztą podobnie jak w prywatnym domu. Wyjątek stanowią zwykle bliźniacze domki jednorodzinne, gdzie najczęściej montuje się wodomierze o przepływach nominalnych do 2,5 metra, również mechaniczne.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x