Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Kiedy sadzić róże? - epytania.pl Kiedy sadzić róże? - epytania.pl

Kiedy sadzić róże?

Róże to jedne z najpiękniejszych i najbardziej lubianych kwiatów na świecie. Cieszą oko swym pięknem i bogactwem kolorów, powonienie swym intensywnym zapachem, są symbolem piękna i miłości od wieków. Na szczęście sadzenie i pielęgnacja róż nie jest trudna w naszym klimacie, wymaga jednak cierpliwości i odpowiedniego podejścia.

Sadzenie róż

Na róże należy uważać, ze względu na ich kolce. Róże są nie tylko piękne, ale i niebezpieczne. Podczas pielęgnacji róż można się pokaleczyć. Najlepiej wybrać miesiące jesienne (wrzesień, październik) na posadzenie korzonek, gdyż ich przyjęcie w ziemi wymaga czasu. W porze zimowej róże ukorzeniają się w gruncie i już początkiem wiosny zaczynają rosnąć.

Róże nie lubią wysokiej temperatury. Należy wybrać miejsce odosobnione, w wilgotnej ziemi, w którym słońce świeci najrzadziej. Korzonki należy wsadzić do ziemi na głębokość około 30 cm przedtem je nieco skracając. W sklepach ogrodniczych znajdziemy odpowiednie substancje zabezpieczające rośliny przed chorobami grzybiczymi i bakteriami, które warto dodać do ziemi. Ziemia oczywiście musi być odpowiednio spulchniona z zawartością pH 6-7.5. Suche wystające patyki należy usunąć z roślin, gdyż mogą się rozwarstwiać i rozprzestrzeniać na całą roślinę.

kiedy-sadzic-roze

Róże

Róże, które rozkwitną na wiosnę możemy ścinać i podziwiać ich piękno również w domu lub podarować je komuś w formie prezentu. Dobrze jest przyciąć łodygę pod kątem i wsadzić róże do bardzo zimnej wody, najlepiej z dodatkiem kilku kostek lodu. To pozwoli zachować ich świeżość na dłużej. Możemy również ususzyć róże, które zaczynają więdnąć w wazonie. Wystarczy je wyjąć i powiesić na kilka dni kwiatami do dołu. Suszone róże włożone w ciemny elegancki wazon stanowią również piękną formę wystroju.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x