Co pyli w lutym?

Według kalendarza pylenia w każdym miesiącu coś pyli. Bez względu na to, czy jest to lipiec, czy luty. Oczywiście okres najintensywniejszego pylenia przypada na miesiące wiosenne, gdy przyroda budzi się do życia, rośliny i kwiaty wypuszczają pyłki, które tworzą nowe rośliny. Dla alergików jest to trudny okres obfitujący w dolegliwości związane z uczuleniem na konkretną roślinę.

Pylenie roślin

Każdy alergik powinien zaopatrzyć się w kalendarz pylenia, który można trzymać w portfelu. Przede wszystkim jednak trzeba wiedzieć na co jest się uczulonym i kiedy konkretnie dana roślina pyli. Można wówczas przygotować się na okres pylenia i zaopatrzyć domową apteczkę w odpowiednie preparaty dla alergików.

W lutym pyli niewiele roślin, gdyż ziemia jest jeszcze niepobudzona do życia po okresie zimowym. Niekiedy w lutym zima uderza ze zdwojoną siłą w postaci intensywnych opadów śniegu i mrozów nawet poniżej 20 stopni Celsjusza. W taką pogodę alergicy raczej nie muszą narzekać na objawy alergii takie jak katar, zatkany nos czy łzawienie z oczu.

Pylenie w lutym

W lutym pyli przede wszystkim leszczyna, zwłaszcza w lasach, ogrodach i sadach. Również luty jest to początek pylenia olchy i cisu. Zwłaszcza tego ostatniego drzewa, które jest obecne zarówno na wsiach, jak w i miastach w parkach i grodach.

Należy pamiętać, że codzienne wietrzenie domu i przebywanie w zamkniętych pomieszczeniach w słoneczne lutowe dni skutecznie uchroni alergików uczulonych na powyższe rośliny przed przedostaniem się pyłków. Luty to dopiero początek okresu pylenia. Czas, kiedy przyroda dopiero budzi się do działania.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x