Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Jakie nawozy pod ziemniaki? - epytania.pl Jakie nawozy pod ziemniaki? - epytania.pl

Jakie nawozy pod ziemniaki?

Ziemniaki to wciąż jedno z najpopularniejszych warzyw w Polsce. Jadane chętnie, przerabiane na różne sposoby, do obiadu, jako frytki, zapiekanki ziemniaczane, chipsy, smażone, pieczone, gotowane. Żeby jednak pięknie wyrosły trzeba je odpowiednio pielęgnować. Do tego potrzebny jest miedzy innymi dobry nawóz.

Nawożenie ziemniaków

W przypadku ziemniaków, które rosną w Polsce w temperaturze umiarkowanej zaleca się stosować nawóz tak zwany kompleksowy o jak najszerszym stosunku potas-fosfor, gdyż ziemniaki te pobierają o wiele więcej potasu. W odmianach jadalnych ziemniaka najlepiej jest zastosować nawóz bezchlorkowy z mikroskładnikami.

Dobre nawożenie ziemniaków za pomocą składników z fosforem, magnezem, azotem i potasem zabezpiecza bulwy przed czynnikami z zewnątrz i chorobami roślin. Wpływa to na wielkość bulw, zwłaszcza w przypadku azotu, gromadzenie skrobi oraz smak ziemniaka.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x