Jakie iglaki na balkon?

Iglaki są chętnie sadzone i pielęgnowane zarówno przed domem jak i w mieszkaniach na balkonie. To piękne, klasyczne i niewymagające zbytniej troski drzewka, które gospodarują przestrzenią na tarasie dodając odrobiny świeżości i sprawiając, że nasz balkon wygląda naturalnie i zachęcająco.

Rośliny balkonowe

Chcesz być bliżej natury, ale mieszkasz w bloku? Przyprowadź naturę do swojego mieszkania! Najlepszym na to sposobem jest zasadzenie iglaków na balkonie. Te miniaturowe drzewka sprawią, że nawet szary i smutny balkon o niewielkiej przestrzeni zacznie przypominać mały las i co ważne – pachnieć jak las. Wypoczynek w upalny dzień wśród zieleni zapewni nam komfort i relaks. Iglaki to namiastka naszego prywatnego ogródka, do którego wiele osób nie ma dostępu mieszkając w bloku lub nie mogą sobie pozwolić.

Rośliny są trwałe, o długiej żywotności, wytrzymałe i pięknie wyglądają. Najczęściej występujące i polecane przez ogrodników krzewy iglaste na balkon różniące się od siebie zwykle kształtem i lekkim zabarwieniem to: jałowiec pospolity odmiana kolumnowa do wyboru o zabarwieniu: zielonym, niebieskim i żółtym, biały świerk odmiana kulista i stożkowata, sosna karłowata odmiana czarna, bośniacka i kosodrzewina, jałowiec płożący, cyprysik tępołuskowy, cyprysik groszkowy, żywotnik zachodni odmiana kulista i stożkowa.

Pielęgnacja iglaków

Iglaki mogą nam służyć przez wiele lat. Trzeba je nie za często podlewać, a po 3 latach należy je przesadzić do większych donic. Ziemia powinna być umiarkowanie nawilżona, w okresie letnim podlewać należy częściej. Nawozić iglaki trzeba odpowiednim nawozem wieloskładnikowym najlepiej na wiosnę. Bliżej zimy warto zastosować nawóz jesienny z zawartością potasu, co wzmocni drzewka i pomoże im przezimować w nienaruszonym stanie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x