Dlaczego ISIS zabija?

ISIS zwane inaczej IS, ISIL to Państwo Islamskie, w skład którego wchodzi organizacja terrorystyczna mająca na celu eksterminację społeczeństwa nie związanego z religią muzułmańską oraz szerzenie nienawiści i idei świętej wojny zgodnej z Koranem.

Organizacja podobnie jak idea wyrażana przez członków ISIS jest zgodnie krytykowana zarówno przez społeczeństwo zachodnie, związane z kulturą chrześcijańską, jak i przez samych muzułmanów.

Członkowie organizacji zwani potocznie terrorystami islamskimi za swój priorytet uważają pozbywanie się wszystkich ludzi, którzy uważają za niewiernych, co w ich mniemaniu dotyczy głównie chrześcijan oraz ludzi innej wiary. W swoich przekonaniach podpierają się Koranem i zawartymi w nim naukami proroka Mahometa. Jak twierdzą muzułmańscy znawcy islamu tekst świętej księgi podlega często licznym nadużyciom i nadinterpretacjom przez fanatycznych wyznawców.

Państwo Islamskie

Dodatkowo głównym celem islamistów jest ustanowienie hierokracji (władzy sprawowanej przez duchownego danej religii w tym przypadku duchownego islamskiego) opartej na prawie koranicznego szariatu. Każda jednostka, która sprzeciwia się fanatycznym wyznawcom prawa szariatu winna być wedle ich wyznania zlikwidowana, jeśli sama z własnej woli nie podda się przejściu na islam. Państwo islamskie w Iraku od lat prowadzi wojny z zachodnią cywilizacją, jest odpowiedzialne za ataki terrorystyczne, porwania w tym dziennikarzy zachodnich, morderstwa, torturowanie i śmierć milionów ludzi w ciągu wielu lat. Sposób działania, głoszone idee, a przede wszystkim zupełnie oderwany od rzeczywistości, fanatyczny i nieludzki sposób życia islamskich bojowników budzi ogromne kontrowersje i szereg problemów na całym świecie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x