Jak dbać o brodę?

Ostatnimi czasy stała się bardzo modna, na wiele kobiet działa jak afrodyzjak, mężczyźni natomiast za jej pomocą kreują swój wizerunek. Broda, bo o niej mowa stanowi nieodłączny element popkultury, charakterystyczny już nie tylko dla środowiska drwali, ale ogółu męskiej społeczności.

Jak pielęgnować brodę?

Zanim podejmiemy pierwsze kroki do jej pielęgnacji powinniśmy się zastanowić, czy zarost jest dla nas dobrym rozwiązaniem. Decyzję tą powinniśmy uzależniać od kształtu naszej twarzy, gęstości włosów, ale także od specyfiki wykonywanego zawodu czy pełnionej funkcji.

Kiedy uznamy, że zapuszczenie brody jest dobrym rozwiązaniem, po pierwsze musimy uzbroić się w cierpliwość. Dopiero po czterech tygodniach zarost zacznie nabierać kształtu i stanie się wyraźnie widoczny. W tym czasie zostaniemy poddani próbie, pojawi się dyskomfort i swędzenie – musimy być wytrwali i konsekwentni. Okres ten pomogą nam przetrwać olejki i balsamy, które nawilżą i odżywią skórę i włosy.

Mając solidną bazę, możemy zacząć pielęgnację naszego zarostu, w tym celu należy pamiętać o kilku zasadach:

Wysypiaj się – sen to czas regeneracji dla naszego organizmu, wtedy także broda rośnie najszybciej. Warto zatem zadbać o dobry i regularny wypoczynek.

Unikaj stresu – to właśnie on jest przyczyną wypadania włosów i ich osłabienia. Pod jego wpływem spada odporność organizmu, jest on gorzej odżywiony i wolniej się regeneruje – wszystko to może się odbić na naszym zaroście. W trakcie zapuszczania brody stawiamy na relaks!

Dobrze się odżywiaj – chcąc odpowiednio zadbać o zarost musimy sięgać po produkty bogate w białko, takie jak: ryby, nabiał, drób, jajka czy fasola. Nasz zarost podobnie jak mięśnie potrzebuje budulca. Niezwykle ważnym elementem diety powinna być także woda, która wspomaga wszystkie procesy życiowe, jest też doskonałym sposobem na pozbycie się toksyn z organizmu.

Rozczesuj zarost – w tym celu powinniśmy się zaprzyjaźnić z grzebieniem, po który należy często sięgać nie tylko po to, aby przeczesać włosy na głowie. Zabieg ten oczyszcza z zanieczyszczeń i martwego naskórka. Poprzez czesanie cebulki stają się mocniejsze, a zarost jest stymulowany do wzrostu.

jak_pielegnowac_zarost

Skup się na pielęgnacji – regularne mycie brody i wąsów powinno wejść nam w nawyk, w tym celu najlepiej stosować naturalne mydła lub specjalnie przeznaczone do tego specyfiki. Należy także pielęgnować zarost olejkiem lub tonikiem.

Regularnie przycinaj zarost – czynność ta nie powinna towarzyszyć jedynie ważnym spotkaniom czy wielkim wyjściom, ale należy ją potraktować jako nieodłączny element hodowania zarostu. Regularne przycinanie sprawia, że włos staje się mocniejszy, nie rozdwaja się, a zarost nabiera estetycznego kształtu.

Jak dbać o zarost?

Posiadanie atrakcyjnego zarostu to coś więcej niż tylko nie golenie się. Aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty i przykuć wzrok płci pięknej powinniśmy dbać o brodę i wąsy, nie tylko poprzez pielęgnację, ale także odpowiedni styl życia i sposób odżywiania.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x