Jak farbować włosy?

Wiele kobiet wybiera się na farbowanie włosów do ulubionego i sprawdzonego fryzjera. W zależności od długości włosów, od profesjonalizmu fryzjera i wielu innych czynników cena za wizytę może być zbyt wysoka dla wielu amatorek farbowania. Zwłaszcza, jeśli kobieta posiada bujne długie włosy, które bardzo szybko rosną i potrzebuje przynajmniej raz na miesiąc odświeżyć kolor. Dlatego w sklepach i drogeriach możemy znaleźć ogromną ilość farb do włosów z instrukcją obsługi dla tych pań, które chcą samodzielnie w domu zafarbować swoją czuprynę.

Farbowanie włosów w domu

Jeśli posiadasz dużą ilość włosów lub robisz to po raz pierwszy i obawiasz się, że zabieg może Ci nie wyjść tak, jak oczekujesz poproś o pomoc znajomą: mamę, siostrę, babcię, ciocię lub przyjaciółkę. Możesz nawet korzystając z sytuacji urządzić sobie babski wieczór w gronie koleżanek zwłaszcza, jeśli jest to twoje pierwsze farbowanie. Nim wybierzesz farbę poproś doświadczone dziewczyny o poradę w kwestii doboru firmy, która produkuje farby. Przeczytaj dokładnie instrukcję użycia farby do włosów. Na każdej masz dokładnie zaznaczony czas trzymania substancji na głowie. Postaraj się go nie przekroczyć.

farbowanie-włosów

Zanim jednak nałożysz na włosy farbę, możesz wykonać próbę. Nałóż fragment farby w jedno miejsce na głowie np.; z tyłu i doczekaj około 30 minut. Warto to zrobić, by sprawdzić, czy nie jesteś uczulona na któryś ze składników farby. Dotyczy to kobiet, które farbują włosy po raz pierwszy oraz tych, które korzystają z innej farby niż dotychczas. Jeśli nie wystąpi u ciebie reakcja alergiczna śmiało możesz przystąpić do farbowania całej głowy!

Jak farbować włosy?

– Najpierw zmocz włosy ciepłą wodą. Niektórzy producenci zaznaczają, że wystarczy tylko lekko zwilżyć włosy. Możesz też spotkać się z informacją, że farbę należy nałożyć na suche włosy. Jest to uzależnione od składników.

– Rozczesz włosy grzebieniem o szerokim rozstawie zębów, spróbuj zrobić to delikatnie, żeby nie uszkodzić włosów. Włosy mokre są wyjątkowo poddane na uszkodzenia mechaniczne.

– Wyjmij z pudełka po farbie odpowiednie tubki. Zazwyczaj są tylko dwie. W niektórych farbach możesz spotkać dodatkowo odżywkę/serum po koloryzacji.

– Zmieszaj ze sobą dwie tubki w miseczce za pomocą pędzelka do koloryzacji. Znajdziesz go w każdej drogerii. Początkowo po zetknięciu z powietrzem substancja może zmienić kolor na zupełnie inny niż oczekujesz. Nie przejmuj się tym. Farba nałożona na włosy będzie miała taki kolor, jak na opakowaniu.

– Z pomocą pędzla dobrze wymieszaną farbę i następnie powolnymi ruchami kierując się od czoła do tyłu głowy nakładaj farbę na głowę.

– Przy nakładaniu pamiętaj o włosach z tyłu głowy, za uszami, na czubku głowy, a przede wszystkim o odrostach, jeśli takowe posiadasz. Skup się przede wszystkim na nasadzie głowy, później zajmij się resztą włosów.

– Kiedy już pokryjesz włosy całą farbą możesz je zwinąć w koczek na czubku głowy i nałożyć specjalny czepek foliowy lub po prostu pozostawić włosy na działanie świeżego powietrza.

– Zgodnie z instrukcją odczekaj tyle minut, ile zalecają producenci. Zazwyczaj jest to około 30-40 minut.

– Po upływie tego czasu zmyj dokładnie farbę za pomocą letniej wody i szamponu. Na koniec nałóż odżywkę na włosy lub serum do włosów farbowanych, które znajdziesz w opakowaniu.

– Pozwól włosom wyschnąć naturalnie. Dopiero, gdy będą suche dokładnie zobaczysz i oceniasz kolor swoich włosów najlepiej w świetle dziennym.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x