Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Jaki termometr dla niemowlaka? - epytania.pl Jaki termometr dla niemowlaka? - epytania.pl

Jaki termometr dla niemowlaka?

Mierzenie temperatury małemu dziecku może przynieść sporo problemów zwłaszcza, jeśli podejrzewamy u niego wysoką gorączkę, dziecko płacze, kwili, rzuca nóżkami i rączkami. Dlatego stworzono specjalne termometry dla noworodków, które można zakupić w aptece lub sklepie medycznym.

Termometr dla niemowlaka

Termometry dla dzieci mają różne formy. Możemy oczywiście skorzystać z naszego domowego termometru, ale jest to utrudnione w przypadku niemowlaków. Dla nich bowiem istnieją specjalistyczne sprzęty, które można przyłożyć do główki dziecka lub do ucha, a nawet termometry w formie smoczka, które dziecko trzyma w buzi. Są jednak dużo droższe i nie zawsze precyzyjne, gdyż temperatura w ustach malucha zawsze jest nieco wyższa niż w innych miejscach na ciele. Poza tym nie wszystkie niemowlaki lubią smoczki, mogą je wypluwać i gryźć.

Idealnym rozwiązanie będą termometry do ucha lub czoła

Termometr przykładany do czoła maluszka będzie mierzył temperaturę na zewnątrz ciała dziecka, ten zaś w uchu zmierzy temperaturę wewnątrz ciała. Większość lekarzy pediatrów preferuje termometr douszny, gdyż dokładniej i precyzyjniej zmierzy temperaturę dziecka niż ten przyłożony do czoła mimo, że douszny jest trudniejszy w użytkowaniu i wymaga delikatnego podejścia ze strony rodzica.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x