Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Jaki wybrać chodzik dla dziecka? - epytania.pl Jaki wybrać chodzik dla dziecka? - epytania.pl

Jaki wybrać chodzik dla dziecka?

Chodziki dla dzieci są w zasadzie pomysłem nowym sprzed kilkudziesięciu lat. Dawniej dzieci uczyły się chodzić same, z pomocą dorosłych lub rodzeństwa bez konieczności wprowadzania specjalnych urządzeń. Jednak rozwijający się rynek produktów dla dzieci wpłynął na decyzje rodziców, którzy pragnąć dla swojego maluszka jak najlepiej chcą mu pomóc we wszystkim nawet w stawianiu pierwszych kroków.

Chodzik dziecięcy

Chodzik dla dziecka nie jest rzeczą konieczną. Jeśli jesteś świeżo upieczonym rodzicem nie zrażaj się, jeśli znajomi rodzice posiadają taki sprzęt w domu. Zanim jednak zdecydujesz się zajrzeć do sklepu z artykułami dla dzieci i niemowląt musisz poznać parę istotnych rzeczy.

Czy warto kupować chodzik

Obecnie na rynku mamy do czynienia z ogromem chodzików dla maluchów ułatwiających im poruszanie się po domu. Są niezwykle urozmaicone, kolorowe, zabawne wprost stworzone dla dzieci. Wiele z nich posiada blat, na którym dziecko może jeść, pić, rysować lub bawić się swoimi zabawkami. Posiadają pasy dla bezpieczeństwa dziecka i dają swobodną możliwość sterowania chodzikiem. Z pewnością bardziej spodobają się małym chłopcom, gdyż można to potraktować jak ich pierwszy samochód, którym kierują.

To tylko kilka z przytoczonych zalet chodzików pod względem wyglądu i wykorzystania urządzenia, jako formy zabawy. Chodziki to przede wszystkim zabezpieczenie dziecka przed upadkiem lub innymi niebezpieczeństwami. Jako rodzice doskonale wiemy, do czego nie raz zdolne jest dziecko, nawet takie, które jeszcze nie potrafi chodzić. Jego umysł jest niezwykle ciekawski, a chęć poznawania otaczającego go świata doprowadza malucha na niebezpieczne tereny. Wystarczy spuścić dziecko z oka na kilka sekund i może zdarzyć się niemiły wypadek. Dzieci wspinają się na łóżka, tapczany, stoły, krzesła, a nawet szafy, a my dorośli nie zawsze jesteśmy w stanie pilnować potomstwa 24 godziny na dobę. Dlatego tak ważne jest podsiadanie w domu chodzika dla ciekawskiego maluszka, który lubi zwiedzać świat.

Należy pamiętać jednak, że chodziki nie zabezpieczą dziecka przed upadkiem ze schodów czy potknięciem się o próg pokoju, a nawet uderzeniem główką o ostrą krawędź stołu. W takich sytuacjach niezbędne jest zabezpieczenie naszego domu, a głównie schodów przed wizytą dziecka. Chodzik idealnie pasuje do dużego domu pełnego przestrzeni, w którym maluszek może się swobodnie poruszać.

jaki-chodzik-dla-dziecka

Jaki chodzik wybrać

Przy wyborze chodzików sugeruj się nie tylko kolorem, a przede wszystkim konstrukcją i materiałem, z którego jest wykonany. Zwykłe tanie chodziki wykonane są z plastiku, chodziki aluminiowe są solidniejsze i bardziej wytrzymałe. To pozwoli zaoszczędzić pieniądze na wypadek, gdy chodzik zostanie uszkodzony zarówno przez dziecko, jak i przez uderzenia mechaniczne z zewnątrz. Wiele z chodzików jest wielofunkcyjnych, nadających się nie tylko do chodzenia, ale również do postawienia na miejscu, do bujania niczym kołyska lub huśtania maluszka. Dodatkowo posiadają regulację siedzenia dostosowującą się do wzrostu malucha oraz system antypoślizgowy stanowiący dodatkowe zabezpieczenia na przykład na śliskim parkiecie. Istnieją chodziki odrębnie produkowane dla chłopców i dziewczynek.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x