Co powinno umieć 3 miesięczne dziecko?

Dziecko 3 miesięczne jest już wystarczająco silne, by podpierając się raczkami samemu podnosić główkę, turlać się po łóżku i powoli wstawać. Zaczyna być bardzo energiczne i niecierpliwe. Nie bawi go już ciągłe leżenie i spanie. Chce być noszone na rękach, chce poznawać świat.

Dziecko 3 miesięczne

Dzieci w tym wieku zaczynają się interesować otaczającym je światem. Słyszą odgłosy, które działają na nich emocje, widzą różne barwy, które przykuwają ich wzrok. Są niezwykle wyczulone na ruch, wodzą wzrokiem za każdym poruszającym się przedmiotem lub osobą. Należy bacznie obserwować malucha, gdyż zaciekawione muzyką zacznie poruszać się w rytm na tyle intensywnie, że może wypaść z łóżeczka.

Również zainspirowane poruszającymi się ludźmi w pokoju będzie chciało wyjść z łóżka lub wózka, co może prowadzić do upadku. W tym czasie będzie często narażone na siniaki i nabijanie sobie guzów. Dziecko w tym czasie wypracowuje sobie mocny uchwyt. Ściska zabawkę lub grzechotkę na tyle mocno, że ciężko jest ją odebrać dziecku. Chętnie chwyta ręce dorosłych i ściska za palce. Niemowlę często reaguje na coś, co go mocno zainteresuje lub przestraszy. Wówczas cała jego uwaga skierowana jest w stronę źródła i nie sposób go oderwać.

Co powinno umieć 3 miesięczne niemowlę

Dziecko zaczyna wydawać z siebie dźwięki i pierwsze artykulacje. Chętnie gaworzy „opowiadając” dorosłym o tym, co czuje. Opisuje na swój sposób dany przedmiot, piszczy z radości, krzyczy, często po to, by wzbudzić zainteresowanie swoją osobą, płacze i głośno się śmieje. U dziecka w tym wieku najdelikatniejsza, a jednocześnie najmocniejsza jest główka. Zaczyna zarastać ciemiączko. Dziecko wykazuje cechy „gwiazdy” próbując wzbudzić w sobie akceptację i zainteresowanie dorosłych, które winno skupić się tylko na nim. Domaga się uwagi, zabawy, kołysania, podrzucania, hopkania, pieszczot i pocałunków.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x