Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Jaki wybrać język? - epytania.pl Jaki wybrać język? - epytania.pl

Jaki wybrać język?

Nie każdy człowiek ma predyspozycje językowe. Nauka języków od zawsze była bardzo popularna i potrzebna zwłaszcza dla osób, które pragnęły rozwinąć swoją karierę, zdobywać wiedzę, podróżować, poznawać świat, ludzi, należeć do elity. Jaki język byłby więc odpowiedni dla ciebie?

Języki obce

Niegdyś uczono się języka francuskiego. Władanie nim było absolutną koniecznością dla osób z rodu szlacheckiego i arystokratycznego w XIX wieku. Język francuski należał do języków najbardziej wówczas popularnych zrzeszających całą elitę europejską. Uczono go dzieci z dobrych i bogatych domów, pisano powieści w tym języku. Teraz podobną rolę spełnia język angielski, bez znajomości którego nie jesteśmy niczego w stanie załatwić ani porozumieć się za granicą. Uczymy się go w szkołach, chodzimy na kursy językowe, język angielski to obowiązkowy język każdego współcześnie żyjącego człowieka pragnącego się rozwijać. Pozostaje nam tylko zastanawiać się i prognozować, jaki język będzie tak popularny za 50, czy 100 lat? A może wszyscy wówczas będziemy władać jednym językiem dla ułatwienia sobie życia?

jaki-jezyk-wybrac

Najpopularniejsze języki

W najlepszym położeniu znajdują się urodzeni poligloci i pasjonaci nauki języków, którzy znają ich przynajmniej kilka. Najważniejsze z nich to oczywiście wspomniany język angielski, który jest czymś w rodzaju „okna na świat”, popularne na całym świecie języki europejskie, czyli głównie niemiecki, francuski, hiszpański i włoski, język rosyjski – „okno na wschód” i języki skandynawskie oraz azjatyckie. Te ostatnie są najmniej popularne i najtrudniejsze do nauki. Aczkolwiek, jeśli chodzi o język chiński możemy ostatnio zauważyć niespodziewany wcześniej przyrost osób, które chcą uczyć się tego języka ze względu na rozwinięty rynek produktów chińskich. Obecnie nazywa się go językiem biznesu. Jest trudny i skomplikowany nie tylko przez niezliczona ilość znaczków, które trzeba poznać, co zupełnie odróżnia go od rzeszy języków europejskich, ale przez sposób wymowy i akcentowanie, z czym nawet wieloletni miłośnicy języków azjatyckich mają problem.

Języki skandynawskie w niektórych kręgach stały się również bardzo popularne podobnie jak cała skandynawska kultura. Głównie za sprawą muzyki ciężkiej niezwykle cenionej na północy Europy, która znajduje wielu fanów na całym świecie. Istnieją nawet kierunki na studiach jak skandynawistyka, czy filologia szwedzka, fińska, norweska itd. Oczywiście Finlandia jako kraj nie przynależy do grona państw skandynawskich, aczkolwiek jest wielu chętnych do nauki tego nietypowego, choć pięknego w wymowie języka.

Na kolejnej stronie ciąg dalszy artykułu jaki język wybrać do nauki:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x