Jaki wybrać plecak dla pierwszoklasisty?

Dziecko, które po raz pierwszy idzie do szkoły jest nastawione na wielką przygodę. Ogromną atrakcją dla dziecka jest zakup podręczników, zeszytów, stroju do gimnastyki, akcesoriów jak kredki czy kolorowe długopisy, a przede wszystkim plecaka lub tornistra. Jakiego wyboru dokonać odnośnie kupna pierwszego plecaka dla naszego dziecka?

Tornister dla pierwszoklasisty

Przy dzisiejszym wyborze plecaków i tornistrów na rynku wybór na pewno nie będzie łatwy, ale poniżej postaramy się przybliżyć tą tematykę.

jaki-plecak-dla-pierwszoklasisty

Plecak dla pierwszoklasisty

Plecak dla pierwszoklasisty powinien być przede wszystkim wytrzymały i łatwy w obsłudze. Dzieci zwykle zwracają uwagę na kolorystykę i obudowę. Zbyt duża ilość kieszeni i zamków może zainteresować nasze dziecko, które zapragnie mieć taki ciekawy i oryginalny plecak, jednak z czasem zwykle staje się on uciążliwy. Najważniejsze, by plecak posiadał odpowiednie zabezpieczenia przed ciężarem, by był wygodny w noszeniu i miał porządne, mocne zamki, które zabezpieczą jego zawartość.

Dobrej jakości tornister lub plecak posiada twardą podstawę, która umożliwi łatwiejsze korzystanie z wnętrza oraz spowoduje, że noszenie go stanie się łatwiejsze niż w przypadku plecaka-worka. Twarda oprawa plecaka nadaje mu odpowiedni kształt i w dużym stopniu odciąża kręgosłup. Jest więc zdrowa dla kształtującego się kręgosłupa i szybko rosnących kości dziecka. Ostatnio nagromadziło się wiele spostrzeżeń i zarzutów odnośnie ciężaru plecaków uczniów polskich szkół. Niestety prawdą jest, że dzieci noszą plecaki trzykrotnie cięższe niż powinni, co diametralnie zmienia ich postawę, powoduje problemy z garbieniem się, bólami pleców i nadweręża młody kręgosłup. Dlatego tak ważne jest, by rodzic nauczył pakowania takiego plecaka swoje dziecko i co jakiś czas kontrolował jego zawartość. Obecnie coraz popularniejsze stają się szafki szkolne dla dzieci, w których uczniowie mogą przetrzymywać ciężkie podręczniki. Jest to niezwykle pomocne i pożyteczne.

Plecak szkolny musi być wygodny i pojemny, by zmieścił zeszyty, książki, bloki rysunkowe itp. Ważne, by w środku zawierał ukryte schowki i kieszonki na dokumenty i klucze do domu, czy do szafki. Również dobrze jest, by woda i jedzenie, które dziecko bierze z domu mieściły się w osobnej kieszeni w plecaku na wypadek, gdyby woda miała rozlać się na książki. Wiele plecaków zawiera w sobie specjalną zewnętrzną kieszeń siatkową na butelkę z wodą oraz kwadratową kieszeń z boku na opakowanie z jedzeniem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x