Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Co zrobić żeby nie iść do szkoły?- wagary | wagarowanie - epytania.pl Co zrobić żeby nie iść do szkoły?- wagary | wagarowanie - epytania.pl

Co zrobić żeby nie iść do szkoły?

Dzieci i młodzież od lat, co pokolenie prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowych, bardziej urozmaiconych pomysłów w wagarowaniu. Jak sprawić, by ominęła nas stresująca lekcja matematyki, z której grozi nam jedynka? Jak uciec przed klasówka z fizyki, czy z polskiego? I co najważniejsze: żeby o niczym nie dowiedzieli się rodzice!

Sposoby wagarowania

Swego czasu popularne było podrabianie podpisów rodziców na zwolnieniach i usprawiedliwieniach nieobecności na lekcjach. Młodzież przykładała do szyby napisane wcześniej przez rodzica zwolnienie i na pustej kartce przepisywano je literka po literce starając się, by podpis wyglądał autentycznie. Początkowo wielu nauczycieli dawało się nabrać na oszustwo sprytnych uczniów, jednak dzisiaj Ci bardziej ostrożni dzwonią do rodzica dziecka w celu potwierdzenia informacji. Telefony do rodziców widnieją w każdym szkolnym dzienniku, a więc metoda ta jest na dłuższą metę zawodna i zgubna, gdyż jeśli nie od razu to z pewnością rodzic dowie się o oszustwie na wywiadówce. Wszystkie dokumenty dostarczone przez uczniów w tym zwolnienia i usprawiedliwienia są umieszczane zwykle w specjalnej kopercie w dzienniku.

Co zrobić, żeby nie pójść do szkoły?

Udawanie chorego to także modna metoda wśród uczniów. Jednakże podgrzewanie termometru za pomocą ciepłej herbaty, udawanie bólu brzucha i złego samopoczucia jest raczej dobrym sposobem na demonstrację swych zdolności aktorskich, niż na wybłaganie dnia wolnego. Rodzic zaniepokojony stanem dziecka być może nabierze się na ten numer za pierwszym razem, ale za kolejnym będzie już trudniej przekonać mamę lub tatę do nagłej choroby, zwłaszcza jeśli poprzedniego dnia dziecko czuło się dobrze. Metoda ta nie sprawdza się u zapobiegliwych i troskliwych rodziców, którzy zamiast do szkoły zawożą pociechę do lekarza rodzinnego, wykupują lekarstwa i każą dziecku leżeć cały dzień w łóżku. Niektórzy nawet biorą dzień wolny w pracy, by opiekować się dzieckiem. Wtedy na własne życzenie wagarowicz musi cały dzień udawać chorego przez rodzicami i rodzeństwem.

Zdeterminowani uczniowie ze strachu przed sprawdzianem nawet w szkole próbują udawać chorych przed nauczycielami, a nawet szkolnymi higienistkami. Oczywiście tylko koledzy z klasy doskonale wiedzą, kiedy ktoś symuluje.

Na kolejnej stronie dowiesz się jakie są skutki wagarowania:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x