Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Jaki wybrać tatuaż? - epytania.pl Jaki wybrać tatuaż? - epytania.pl

Jaki wybrać tatuaż?

Wybór tatuażu z całą pewnością nie jest łatwy, gdzie decydujemy się ot tak! Tatuaż nie powinien z pewnością być robiony pod wpływem impulsu, gdyż spontaniczność to trochę za mało, by zafundować sobie coś na stałe. Kolczyk w nosie zawsze można wyjąć, a dziurka zarośnie z czasem, ale tatuaż zostaje z nami już na zawsze.

Tatuaże

Przede wszystkim nie ulegaj modzie. Ostatnio modne stało się tatuowanie ciała, co w zasadzie jeszcze 15 lat temu było czymś nie do przyjęcia, kojarzące się głównie ze światkiem przestępczym, z osobami spoza marginesu społecznego najczęściej z więźniami, w najlepszym przypadku z artystami, piosenkarzami, osobami ekstrawaganckimi lub z marynarzami.

Obecnie niemal w każdym większym mieście dostępne są studia tatuażu, gdzie można u profesjonalnych tatuażystów w higienicznych warunkach zrobić sobie ten nietypowy i trwały rysunek na ciele. Tatuaż stał się częścią obecnej popkultury, nie stanowi już tylko byle jakiego malunku na skórze, ale jest dziełem artystycznym, a tatuatorzy traktowani są jak prawdziwi artyści i fachowcy.

jaki-tatuaz-wybrac-dla-siebie

Tatuaż to nie tylko ozdoba, ale przede wszystkim część twojej skóry, twoja osobowość i prezentacja twojej osoby, nie zapominaj o tym. Jeśli będziesz traktował go jako tylko i wyłącznie ozdobę ciała, być może szybko ci się znudzi, a usunięcie tatuażu jest nie tylko bardzo kosztowne, co nie daje gwarancji całkowitego pozbycia się tuszu. Można zrobić w najlepszym przypadku „cover”, czy przykrycie starego tatuażu nowym.

Wzory tatuaży

Kolejną rzeczą i być może jeszcze najważniejszą jest oczywiście wybór wzoru, czyli coś, od czego zaczynamy. I tu powtarza się ponowna zasada: nie kieruj się modą! Odstaw wszystkie czasopisma i strony dla pasjonatów tatuowania, nie przeglądaj zdjęć celebrytów w tatuażach tylko wsłuchaj się w swój wewnętrzny głos. Kieruj się tylko i wyłącznie własnymi zainteresowaniami, czymś, co cię inspiruje od wielu, wielu lat, co ma dla ciebie ogromne znaczenie, coś co daje Ci siły do przetrwania, co może stanowić dla ciebie talizman, amulet, symbol twojego życia, twoich dokonań lub marzeń.

Zainteresowania i pasje zmieniają się z czasem, jednak jeśli nadasz swojemu tatuażowi wyjątkowe znaczenie i symbolikę, z pewnością za 20 lat nadal będzie stanowił dla ciebie istotną wartość na twojej skórze, a nie tylko mierne wspomnienie z lat młodości. Nawet jako osoba starsza wciąż będziesz mógł się czuć dumny z tego, co nosisz na ciele. Często można usłyszeć, że tatuaż jest jak blizna z dzieciństwa – po wielu latach powinien być naszą dumą i sentymentalnym wspomnieniem wydarzenia, nawet jeśli z wiekiem nie wygląda już tak, jak kiedyś.

Tatuaż to nie ozdoba jak wisiorek, złota bransoletka, czy nowa sukienka, którą zawsze można zdjąć, ale część ciebie, część twojego ciała i traktuj go w ten właśnie sposób.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x