Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Jaki wybrać Keyboard Yamaha? - epytania.pl Jaki wybrać Keyboard Yamaha? - epytania.pl

Jaki wybrać Keyboard Yamaha?

Keyboard zwany inaczej elektronicznym pianinem jest idealnym rozwiązaniem dla tych osób, które pragną nauczyć się grać na pianinie, ale nie mogą pozwolić sobie na kupno instrumentu zabierającego tak dużo miejsca.

Keyboard

Keyboard można zabrać ze sobą niemal wszędzie, złożyć i rozłożyć w razie potrzeby, zabierać na koncerty i występy, po prostu traktować, jako pierwszego nauczyciela gry na klawiszach. Możemy nim dowolnie sterować, zmieniać barwy dźwięku, uzupełniać go o kolejne atrakcje i urozmaicenia, podkładać tło muzyczne, a nawet ściszać, czy pogłaśniać, co jest w przypadku pianina, czy fortepianu po prostu niemożliwe. Fortepian zajmuje ogromną ilość miejsca i możemy pozwolić sobie na jego obecność tylko w przypadku posiadania dużego salonu w swoim domu. Podobnie rzecz ma się z mniejszym, aczkolwiek równie ciężkim i głośnym pianinem.

W przypadku keyboardu sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Możemy go trzymać w pokoju w bloku mieszkalnym, a nawet grać słuchając dźwięku na słuchawkach, gdyż i taką możliwość dają nam współcześnie produkowane instrumenty elektroniczne. Jest to z pewnością świetne rozwiązanie, gdy dzielimy pokój z rodzeństwem lub nie możemy pozwolić sobie na granie. Keyboard oznacza po prostu klawiaturę i tak też właśnie działa. Posiada dodatkowo mnóstwo elementów, gadżetów i urozmaiceń muzycznych, dzięki którym możemy sami komponować własne piosenki nie tylko grając na klawiszach, ale uruchamiając cały pakiet tła muzycznego.

jaki-wybrac-keyoboard-yamaha

Jednak zanim damy się zwieść sprzedawcy instrumentów muzycznych dodatkami, zwróćmy szczególną uwagę na podstawowe wyposażenie keyboardu. Jest nim przede wszystkim dobra jakościowo i wytrzymała obudowa odporna na zanieczyszczenia i wgniecenia, które mogą się pojawić w czasie użytkowania, wyświetlacz, czyli niewielki ekran prezentujący nam daną grę oraz ustawienia instrumentu, generator akordów i rytmu, podstawka pod nuty, moduł dźwiękowy, moduł pamięci, dzięki któremu możemy zapisywać stworzoną przez siebie kompozycję wraz z zapisanymi dźwiękami na ekranie, program komputerowy, który jest wbudowany w każdy keyboard, zwany inaczej sekwencerem oraz moc akumulatora i zasilanie, co może mieć ogromne znaczenie w przypadku braku prądu.

Keyboard Yamaha

Najchętniej kupowane i najpopularniejsze modele to keyboardy produkcji Yamaha, Casio czy Ketron. Modele marki Yamaha są najczęściej wykorzystywane w Polsce, jak chociażby model Yamaha PSR S910, PSR E443, PSR E423, PSR S670 i inne. Różnią się między sobą jedynie obudową i ewentualnymi dodatkami.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x