Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/sklepz11/domains/epytania.pl/public_html/wp-content/themes/blogging/options/php-po/php-po.php on line 373
Co to znaczy LOL? - epytania.pl Co to znaczy LOL? - epytania.pl

Co to znaczy LOL?

W języku młodzieżowym każdego pokolenia pojawia się wiele nowych słów zwykle obcego pochodzenia, ale nie zawsze.

Co znaczy LOL

Ostatnimi czasu bardzo popularne stało się używanie słowa „LOL” zarówno w kontaktach towarzyskich osób młodych, jak i w internecie. Niemal każdy słyszał to słowo. Niegdyś popularne było wyrażenie „WOW”.

„LOL” na ogół oznacza rozbawienie lub zaskoczenie. A więc oba te wyrazy mają wspólną konotację. „LOL” jest stosowany zwykle jako krótki i dobitny komentarz do pewnej sytuacji, zdarzenia, osoby i jej wyczynu, który zrobił na nas wyjątkowe wrażenie, coś co nas zdumiało, zaszokowało.

Jest to słowo pochodzenia obcego, zapożyczone z języka angielskiego, którego skrót od słów „Laughing of loud” w dosłownym tłumaczeniu to „Śmiać się głośno”, a oznacza nic innego jak: mnóstwo śmiechu, dużo śmiechu, kupa śmiechu, itp. Czyli coś, co nas rozśmiesza, bawi, ale też zadziwia jest opisywane w skrócie jako „LOL”.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

0
Would love your thoughts, please comment.x